Scrum Master – Zarobki – Ile zarabia ?

Scrum Master to specjalista, który odpowiada za promocję Scruma. Tyczy się to przede wszystkim kompleksowej organizacji. W grę wchodzi także dbanie o Scruma. Taka osoba bierze na siebie wiele różnych obowiązków, dlatego Scrum Master zarobki stoją na dość wysokim poziomie. W ten sposób można zadbać o swoją przyszłość finansową i skupić się na nieco innych aspektach życia.

Scrum Master – na jakie pieniądze może liczyć?

Stanowisko Scrum Mastera wiąże się z odpowiedzialnością oraz odpowiednim przygotowaniem do pracy. Poza tym dużą uwagę zwraca się także na doświadczenie i odwagę zainteresowanej osoby. Profesjonalista może liczyć na zarobki rzędu 9600 złotych brutto. Istnieją jednak osoby z mniejszym stażem pracy, które zarabiają około 6-7 tysięcy złotych brutto, ale też takie, które są prawdziwymi fachowcami w swojej branży i na ich konto wpływa ponad 12 tysięcy złotych brutto.

Scrum Master – od czego będą zależeć jego zarobki?

Scrum Master zarobki są uzależnione od kilku podstawowych czynników, wśród których można wyróżnić m.in.:

  • województwo, w którym się działa,
  • wielkość firmy, w której jest się zatrudnionym,
  • wykształcenie, na które często trzeba pracować długimi latami,
  • staż pracy i doświadczenie.

Taka praca wiąże się co prawda z wieloma obowiązkami, ale też z różnymi benefitami. Szacuje się, iż obecnie na rynku występuje większa ilość Scrum Masterów płci męskiej, ale różnica ta nie jest wielka.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Scrum Master – co jeszcze warto wiedzieć?

Scrum Master to osoba, która potrafi o siebie zadbać i rozwija się na każdym etapie swojej pracy. Zwykle tacy specjaliści zatrudniani są w firmach na podstawie umowy o pracę. Oczywiście w grę wchodzą także premie i podwyżki, chociaż w dużej mierze jest to uzależnione od zaangażowania w pracę, punktualności, lojalności czy też umiejętności danej osoby. Największe zarobki odnotowuje się w dużych miastach, a więc warto pomyśleć o znalezieniu zatrudnienia w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie czy też Gdańsku. Możliwości w tej branży są bardzo duże.

Dodaj komentarz