Programista CNC – Zarobki – Ile zarabia ?

Na jakie pensje mogą liczyć programiści CNC?

Jak wygląda rozkład zarobków na stanowiskach programistów CNC?

Miesięczne całkowite wynagrodzenie (mediana) na stanowisku programistów CNC wynosi 5 060 złotych brutto. Tak naprawdę to co drugi programista CNC otrzymuje pensję pomiędzy 4300 złotych do 6360 złotych. Dwadzieścia pięć procent wynagradzanych najgorzej programistów CND zarabia poniżej kwoty 4300 złotych brutto. Z kolei na zarobki powyżej 5350 złotych brutto liczyć może grupa dwudziestu pięciu procent opłacanych najlepiej programistów CNC. Jak widzimy na załączonym obrazku programista CNC zarobki robią wrażenie.

Czym się zajmuje programista CNC?

Wśród zadań oraz obowiązków programisty CNC możemy wymienić:

– dbanie o funkcjonowanie sprawne maszyn,

– programowanie maszyn CNC.

Z kolei wśród benefitów popularnych można wymienić 26 procent świadczeń socjalnych, 18 procent dofinansowania sportowych zajęć, 15 procent prywatna medyczna opieka oraz15 procent ubezpieczenie na życie

Jak widzimy na powyższym przyznawanym najczęściej benefitem na stanowiska programisty CNC jest socjalne świadczenie. Dostępność tego dodatku pozapłacowego zdeklarowało ponad dwadzieścia sześć procent osób ankietowanych. Lista pełna benefitów dostępna jest oczywiście w raporcie indywidualnym.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Co ma wpływ na wynagrodzenie?

Ogromne znaczenie ma oczywiście staż pracy. Wynagrodzenie pracownika początkującego bardzo często jest częścią znikomą pensji jego kolegi doświadczonego. Wielkość firmy także jest ważna. Małe firmy rodzinne nie są niestety w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie korporacji zagranicznych. Duże firmy oferują zazwyczaj bardzo bogaty pakiet pozapłacowych świadczeń.

Oczywiście lokalizacja firmy także ma znacznie na wysokość pensji. Dwie firmy bardzo do siebie podobne w różnych miastach mogą oferować wynagrodzenia dla swoich pracowników naprawdę mocno odbiegające od siebie. Czasami różnice są minimalne, ale zdarzą się także przypadki, że różnice są naprawdę spore. Najczęściej więcej się zarabia w dużych miastach wojewódzkich.

Dodaj komentarz