Python developer – Zarobki – Ile zarabia ?

Jak wyglądają zarobki osób pracujących na stanowisku python developer?

Na jakie zarobki może liczyć osoba na stanowisku python developer?

Python developer zarobki to temat niezwykle ciekawy. Zawód ten wciąż nie jest zbyt popularny. Okazuje się, że wynagrodzenie miesięczne całkowite (mediana) na tymże stanowisku wynos 8 600 złotych brutto. Tak naprawdę co druga osoba zatrudniona na stanowisku python developer może liczyć na pensję między 6800 złotych do 11000 złotych. Dwadzieścia pięć procent wynagradzanych najgorzej python developerów zarabia poniżej kwoty 6800 złotych brutto. Na zarobki powyżej kwoty 11 000 złotych brutto liczyć może grupa wynosząca dwadzieścia pięć procent opłacanych najlepiej python developerów.

Wśród popularnych benefitów, na które może liczyć python developer jest prywatna opieka medyczna. 57 procent osób zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na nią. Z kolei 49 procent otrzymuje dofinansowanie zajęć sportowych. 29 procent osób może liczyć na dofinansowanie nauki obcych języków. Nieco mniej, bo 28 procent może liczyć na ubezpieczenie na życie.

Jak widzimy na powyższym benefitem najczęściej przyznawanym na tym stanowisku jest prywatna opieka medyczna. Dostępność do tego dodatku pozapłacowego zdeklarowało już ponad 57 procent spośród ankietowanych.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Co ma wpływ na wynagrodzenie?

Na pewno najważniejszy jest staż pracy. Wynagrodzenie początkującego pracownika bardzo często jest częścią znikomą kolegi doświadczonego. Nie bez znaczenia jest również sama wielkość firmy. Małe firmy rodzinne nie są w stanie nam zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych korporacji zagranicznych. Duże firmy oferują zazwyczaj bardzo bogaty pakiet pozapłacowych świadczeń.
Ważna jest również sama lokalizacja firmy. Dwie bardzo podobne do siebie firmy w różnych miastach oferować mogą wynagrodzenia dla pracownika znacznie odbiegające od siebie.
Na stanowisku python developer przeważają oczywiście mężczyźni. Bowiem stanowią oni aż dziewięćdziesiąt pięć procent wśród osób zatrudnionych.
Sześć procent zatrudnionych na tym stanowisku otrzymuje co miesiąc premię.
Dodaj komentarz