Technik informatyk – Zarobki – Ile zarabia ?

Jak kształtują się zarobki technika informatyka?

Rozwojowa praca

Technik informatyk zarobki to bardzo ciekawy temat. Tak naprawdę wysokość wynagrodzenia zależy od miasta, stażu pracy oraz wielkości firmy, w której podejmuje się pracę. Technik informatyk jest rozwojową pracą, która polega na administracji wewnętrznej siecią firmową oraz dbaniu o komputerowy sprzęt innych pracowników.

Technik informatyk jest zawodem coraz częściej wybieranym. Od lat jest kojarzony z bardzo wysokimi zarobkami oraz także łatwością w znalezieniu pracy. Każda firma potrzebuje u siebie osoby, która się zna na konfiguracji samego sprzętu oraz także pojętym szeroko IT. Dzięki temu właśnie ilość ofert pracy na tym stanowisku rośnie z roku na rok. Sama pensja technika informatyka będzie się różniła od wielkości firmy, konkretnej specjalizacji oraz lokalizacji. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń sama mediana zarobków technika informatyka to jakieś 3740 złotych brutto. Oznacza to, że pięćdziesiąt procent osób na tymże stanowisku zarabia mniej, i pięćdziesiąt procent osób na tym stanowisku zarabia więcej niż kwota powyżej wymieniona. Warto pamiętać, że administratorzy doświadczeni w firmach otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie. Jak oblicza się zarobki netto?

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Ile dokładnie zarabia technik informatyk? Kwota brutto i netto

Warto także wspomnieć, że kwota 3740 złotych brutto pod uwagę bierze zarówno najlepszych na rynku specjalistów, jak i także informatyków początkujących, którzy pracują w małych firmach. Wiadomo nie od dzisiaj, że zarobki w IT należą w Polsce do najwyższych. Dobry informatyk z doświadczeniem wieloletnim zarobić może nawet 15 000 złotych brutto. A ile to jest netto?

Dzięki świetnemu kalkulatorowi wynagrodzeń obliczyć z łatwością wynagrodzenie technika informatyka “na rękę”.

Sama mediana wynagrodzeń wynosząca 3740 złotych brutto oznacza, że informatycy początkujący mogą liczyć  na kwotę 2700 złotych netto pracując oczywiście na umowę o pracę. Z kolei zarobki najlepszym w tym fachu wynoszą aż piętnaście tysięcy złotych brutto. Jest to około 10 800 tysięcy złotych netto będąc zatrudnionym na umowę o pracę.

Dodaj komentarz