Inżynier oprogramowania – Zarobki – Ile zarabia ?

Jak kształtują się zarobki na stanowisku inżyniera oprogramowania?

Rozkład zarobków na stanowisku inżyniera oprogramowania

Wynagrodzenie miesięczne całkowite (mediana), na które może liczyć osoba pracująca na tym stanowisku wynosi 9 340 zł brutto. Jednocześnie co drugi inżynier oprogramowania może się pochwalić pensją od 7570 złotych do 11 400 złotych. Dwadzieścia pięć procent wynagradzanych najgorzej inżynierów oprogramowania zarabia poniżej kwoty 7570 złotych brutto. Na zarobki wynoszące powyżej 11 400 złotych brutto może z kolei liczyć grupa dwudziestu pięciu procent opłacanych najlepiej inżynierów oprogramowania.

Dowiedzieliśmy się jak kształtuje się kwestia – inżynier oprogramowania zarobki.

Z kolei benefitem najczęściej przyznawanym na stanowisku inżynier oprogramowania jest oczywiście prywatna opieka medyczna. Dostępność tego dodatku pozapłacowego zdeklarowało już ponad siedemdziesiąt osiem procent ankietowanych. Lista pełna benefitów dostępna będzie w raporcie indywidualnym.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Co ma wpływ na wynagrodzenie?

Na pewno na wynagrodzenie ma wpływ staż naszej pracy. Wynagrodzenie początkującego pracownika najczęściej stanowi część znikomą pensji kolegi doświadczonego. Na otrzymywane wynagrodzenie wpływ ma także wielkość firmy. Małe firmy rodzinne nie są w żadnym wypadku w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych korporacji zagranicznych. Duże firmy oferują zazwyczaj także bardzo bogaty pakiet pozapłacowych świadczeń

Wpływ na wynagrodzenie również w pewnym stopniu ma lokalizacja, w której znajduje się firma. Dowie firmy bardzo do siebie podobne w różnych miastach oferować mogą od siebie odbiegające wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Bardzo ciekawe jest to, że na stanowisku inżyniera oprogramowania przeważają mężczyźni. Bowiem stanowią oni dziewięćdziesiąt pięć procent zatrudnionych. Sześć procent osób, które pracują na tym stanowisku co miesiąc otrzymuje premię.

Imponująca liczba, bo dziewięćdziesiąt procent osób na tym stanowisku zatrudnionych pracuje na podstawie umowy o pracę. Jest to spora liczba.

Dodaj komentarz