Programista Java – Zarobki – Ile zarabia ?

Zarobki w branży IT od zawsze był znacznie wyższe niż przeciętne wynagrodzenie Polaków. Źródłem tego stanu rzeczy są rozległe umiejętności techniczne, które musi nabyć kandydat na stanowisko w branży IT, by móc z powodzeniem świadczyć swoją pracę. Oprócz doskonałej znajomości języka obcego, pracownicy branży IT powinni znać nowoczesne technologie, języki programowania oraz posiadać umiejętność skutecznego projektowania programów zarówno komputerowych, jak i tych, które są dostępne na smartfonach. Świat IT jest szeroki – pracę możemy uzyskać jako tester oprogramowania, osoba odpowiedzialna za tworzenie stron internetowych lub programista. Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych stanowisk, na które obecnie branża IT ma największy popyt to programista Java.

Czym zajmuje się programista Java?

Programista to osoba odpowiedzialna za projektowanie niewidocznej dla zwykłego użytkownika warstwy stron internetowych lub aplikacji. To od programistów zależy, czy aplikacja będzie działała poprawnie oraz posiadała pożądane funkcjonalności. Obecnie na rynku zarówno strony, jak i aplikacji projektuje się w kilku językach programowania, z czego Java jest zdecydowanie najpopularniejszym wykorzystywanym obecnie jeżykiem. Zastosowanie języka Java jest bardzo szerokie, dlatego też programista, oprócz doskonałej znajomości go powinien być zaznajomiony również z dodatkowymi środowiskami i narzędziami jak GIT, Hibernate czy Spring, które pozwalają na swobodne tworzenie programów i aplikacji.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Programista java zarobki

Programiści to osoby, które przeszły już dość długą ścieżkę kariery. Oczywiście w wielu firmach stanowisko programisty jest również podzielone na Młodszy Programista/Programista/Starszy Programista, dlatego często wynagrodzenie zależy od naszego doświadczenia w danym obszarze. Średnie zarobki programisty to około 11,500 złotych brutto, co stanowi kwotę znacznie przewyższającą średnią krajową. Jeśli ktoś planuje rozpocząć karierę jako programista Java, musi jednak uzbroić się w cierpliwość, by osiągnąć wiedzę pozwalającą na pracę w firmie informatycznej.

Dodaj komentarz