Programista C++ – Zarobki – Ile zarabia ?

Ile zarabia programista C++?

Osoby, które interesują się zarobkami w Polsce, często analizują poszczególne stanowiska, aby ocenić, które z nich są najbardziej opłacalne. Warto wziąć pod lupę zawód programisty C++ i ocenić, jak prezentują się jego zarobki na tle średniej krajowej.

Więcej czy mniej niż średnia krajowa?

Programista C++ może być spokojny o swoje zarobki w Polsce. Jego wypłata będzie znacząco wyższa niż średnia krajowa, praktycznie ponad dwa razy większa. Zarobki programisty C++ w naszym kraju wahają się w granicach 10 500 zł brutto, a więc jest to o 5 800 zł więcej od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

Jak naprawdę wyglądają stawki brutto?

Mediana miesięcznych zarobków programisty C++ w Polsce wynosi 8 550 złotych. Połowa pracowników w tym zawodzie otrzymuje miesięczną pensję od 7 110 zł do 10 630 zł. Co czwarty ze wszystkich aktywnych programistów C++ w Polsce otrzymuje 7 110 zł. Również co czwarty może liczyć na zarobki powyżej 10 630 zł.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

O czym warto pamiętać?

Należy pamiętać, że powyższe statystki są jedynie orientacyjnie. Mają one na zadanie przedstawić w sposób ogólny, przybliżony sytuację programisty C++ w Polsce. Można dzięki nim zorientować się, czy warto próbować swoich sił w tym zawodzie oraz czy przyniesie on nam zadowalające zyski.

Dla kogo zawód programisty C++? Kobiety czy mężczyźni?

Rynek polski udowadnia, że zawód programisty C++ w Polsce należy zdecydowanie do płci męskiej. Według badań aktywnych specjalistów w tej branży jest w sumie 625 osób. Aż 92 procent z nich to mężczyźni, czyli 574 osoby. Kobiety stanowią 8 procent, czyli 51 kobiet.

Jak widać, programista C++ w Polsce jest na dobrej pozycji. Jednak należy pamiętać, że nie każdy specjalista w tej branży w naszym kraju zarabia tak samo. Zarobki w tym zawodzie mocno się wahają i wiele zależy od miejsca zatrudnienia oraz doświadczenia. Warto zatem doskonalić się w tym zawodzie, ponieważ z pewnością przyczyni się to do zwiększania zarobków oraz większego zadowolenia z wykonywanych obowiązków.

Dodaj komentarz