Czym się zajmuje oraz ile zarabia Frontend Developer?

Ile zarabia w Polsce Frontend Developer? Jak się zmienia jego wynagrodzenie zależnie od lat doświadczenia? Które z technologii są obecnie najbardziej dochodowe? W których miastach płace programistom oferowane są najwyższe? Sprawdź poniżej.

Na czym w ogóle polega praca – Frontend Developera?

Jak wskazuje sama nazwa, pracująca osoba na stanowisku Frontend Developera zajmuje się tym, co widzi użytkownik końcowy danej strony czy też webowej aplikacji. Jest więc to osoba odpowiedzialna za obsługę samego interfejsu projektu, dodania animacji oraz wszelkiego rodzaju graficznych elementów, a także jego dopasowania do urządzeń różnego rodzaju.

Na jakie konkretnie wynagrodzenia liczyć mogą specjaliści, którzy zajmują się frontendem w roku 2018?

Jak wynika z danych najnowszych portalu mediana wynagrodzeń oferowanych na tymże stanowisku kształtuje się pomiędzy 8500 – 14000 złotych na kontrakcie B2B. Jeśli chodzi o umowę o pracę media ta jest nieco niższa. Średnio wynosi od 8000 – 14000 złotych.

Kim jest, czym się zajmuje DevOps Engineer i ile zarabia?

Wysokość zarobków oferowanych w podziale na technologie

Wśród frontendowych technologii najbardziej dochodowy jest zdecydowanie Angular. Mediana widełek wynagrodzenia oferowanego, w przypadku osób, które się specjalizują w tym frameworku wynosi między 9000 do 15000 złotych na umowie o pracę, a od 11000 do 15000 złotych na kontrakcie B2B.

W przypadku technologii o nazwie React mediana płac oferowanych – obojętnie na jakiej formie zatrudnienia kształtuje się na poziomie między 9000 a 14000 złotych.

Specjaliści, którzy aplikują na stanowisko JavaScript Developera liczyć mogą na zarobki, których sama mediana wynosi między 9000 a 14000 złotych na B2B, a na umowę o pracę od 80000 do 13000 złotych.

Wśród danych przez nas uwzględnionych, na miejscu ostatnim się znalazł HTML/CSS. Znajomość tejże technologii jest wyceniania na pensje na B2B od 8000 do 14000 złotych oraz na umowę o pracę od 8000 do 13000 złotych.

Sprawdź na forum również:

JavaScript – wysokość zarobków oferowanych zależnie od rodzaju umowy

JavaScript jest najczęściej stosowanym oraz najbardziej popularnym językiem programowania. Zalicza się on do frontendu. JavaScript Developerzy, pracujący na umowie o pracę liczyć mogą na wynagrodzenie, gdzie sama mediana się kształtuje od 8000 do 13000 złotych na umowę o pracę oraz na B2B od 9000 do 14000 złotych.

Jak i gdzie znaleźć pracę bez doświadczenia w IT?

Według danych naszych, miasta w których JavaScript Developerzy liczyć mogą na pensje najwyższe jest miasto Wrocław. Mediana we Wrocławiu na umowie o pracę wynosi od 10000 złotych do 15000 złotych, a na kontrakcie B2B jest to poziom między 8000 a 14000 złotych.

Jak widać na załączonym obrazku kwoty te robią wrażenie. Musimy jednak pamiętać, że do zawodu tego należy mieć predyspozycje, odpowiednie wykształcenie oraz przede wszystkim doświadczenie. Nie każdy może programowaniem się zajmować. Sama nauka języków programowania jest trudna i nie każdy sobie z nią poradzi. Być może dlatego właśnie wciąż brakuje osób na te stanowiska pracy. Nic innego jak kształcić się w tym kierunku.

Sprawdź opinie o firmach IT na naszym forum:

No comments
Dodaj komentarz