Trade marketing manager – ile zarabia oraz czym się zajmuje?

Praca trade marketing managera jest niesamowicie różnorodna oraz obejmuje także szereg zadań związanych bezpośrednio z nadzorowaniem oraz także koordynowaniem marketingowych procesów w firmie. Możliwości zatrudnia stwarza cała masa organizacji z bardzo różnych sektorów rynku. Aby znaleźć zatrudnienie, to kandydat wykazać się musi wiedzą na temat samej działalności wybranego przedsiębiorstwa.

Charakterystyka stanowiska

Specjalista do spraw marketingu handlowego opracowuje plany oraz realizuje działania na rzecz wsparcia bezpośredniego działu sprzedaż w firmie. Dąży do celu tego poprzez kreowanie oraz wdrażanie promocyjnych kampanii, projektowanie innowacyjnych programów lojalnościowych, nadzorowania wykonania oraz kolportażu reklamowych materiałów czy też opracowywanie harmonogramu działań marketingowych.

Do obowiązków jego należy analizowane danych, które dotyczą na przykład zapotrzebowania rynkowego na określony usługi czy też produkty, a także ich opracowywanie na podstawie marketingowej strategii danej przedsiębiorstwa. Realizują mu powierzone zadania, trade marketing jednocześnie musi pilnować na nie zarezerwowanego budżetu.

Jakie cechy i umiejętności posiadać musi trade marketing manager?

Od specjalisty do spraw marketingu wymaga się naprawdę sporo. Zadania, które ma do wykonania są niezwykle istotne dla całościowego rozwoju oraz także interesu przedsiębiorstwa. Pracodawcy, którzy na to stanowisko rekrutują najczęściej od potencjalnych pracowników oczekują:

  • wykształcenia wyższego (najlepiej wykształcenia ekonomicznego, które jest związane z marketingiem oraz zarządzeniem),
  • udokumentowanego zawodowego doświadczenia (dobrze, jeśli wcześniej kandydat pracował na kierowniczym stanowisku i miał do czynienia z koordynacją oraz zarządzeniem działem handlowego marketingu),
  • wiedzy i zdolności w zakresie planowania oraz realizacji budżetu,
  • zdolności analitycznych,
  • operatywności, kreatywności oraz odpowiedzialności,
  • umiejętności pracy w zespole oraz posiadania liderskich zdolności

Statystki – ile dokładnie osób korzysta z Bitcoina?

Ile zarabia trade marketing manager?

Objęcie tego stanowiska kierowniczego jest bardzo korzystne bez wątpienia pod względem finansowym. Według danych, które są zgromadzone przez Grupę Pracuj, to mediana zarobków na stanowisku specjalisty do spraw marketingu handlowego wynosi 13,5 tysiąca złotych brutto. Oznacza to nic innego jak to, że połowa pracujących osób w charakterze tym zarabia więcej, a połowa także mniej od kwoty powyżej wskazanej.

Dosyć wysoka pensja to jednak nie jedyna zaleta pracy na tym stanowisku. Trade marketing manager liczyć może również na niezwykle ciekawe świadczenia pozapłacowe. Chodzi tutaj o służbowy telefon także do rozmów prywatnych, dofinansowanie zajęć sportowych, prywatna opieka medyczna oraz ubezpieczenie na życie. Jak widzimy na powyższym zawód ten jest świetnym pomysłem na karierę. Robimy coś niezwykle ciekawego i otrzymujemy za to naprawdę wysokie zarobki jak na nasz rodzimy rynek.

Sprawdź opinie o firmach na forum:

Dodaj komentarz