Aplikacje do pracy zdalnej – Zbiór najlepszych [ 2020 ]

Polski rząd wprowadził nowe specjalne prawo w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Między innymi oferuje pracodawcy możliwość wprowadzenia pracy zdalnej podczas kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. Prawdopodobnie będziesz potrzebować dodatkowych aplikacji do pracy w swoim domowym biurze.

Zbiór najlepszych aplikacji do pracy zdalnej 2020

Praca zdalna przejdzie teraz wielki test. Możliwe, że z powodu obaw o obecną epidemię może stać się standardem na wiele tygodni. Giganci technologiczni, tacy jak Microsoft, Amazon i Twitter już teraz zachęcają swoich pracowników do pozostania w domu. Nie inaczej jest z firmami krajowymi – nawet z dobrymi programami redakcyjnymi. Przed wybraniem odpowiednich narzędzi upewnij się, że nie zmieniły się warunki użytkowania programu i że bezpłatnej wersji można nadal używać na warunkach komercyjnych.

Aplikacje do komunikacji

Największym problemem związanym z pracą zdalną w większości firm jest trudna komunikacja. Warto wiedzieć, które aplikacje są łatwe i intuicyjne w obsłudze i są dostępne dla różnych systemów operacyjnych.

Opinie o firmach IT z pracą zdalną:

Slack – najpopularniejszy darmowy komunikator w pracy zdalnej

Slack – jest jednym z najpopularniejszych darmowych komunikatorów grupowych na rynku. Możesz go używać na poziomie przeglądarki, a także w systemach Windows, Mac, Android lub iOS. Dzięki aplikacji możesz tworzyć zamknięte i otwarte przestrzenie, a także prywatny czat między użytkownikami. Slack ma funkcję wyszukiwania, która pomaga znaleźć starsze wiadomości. Należy jednak pamiętać, że darmowa wersja programu oferuje ograniczony dostęp do historii. Wiadomości z kilkunastu dni po prostu znikają.

Yammer Microsoft Messenger – narzędzie do współpracy korporacyjnej

Yammer to podobna propozycja. Jest to Microsoft Messenger, który został opracowany przede wszystkim do współpracy korporacyjnej. Wygląda bardziej jak sieć społecznościowa. Użytkownicy mają dostęp do czegoś takiego jak „oś czasu”, która znana jest z Facebooka.

Aby korzystać z Yammer, musimy użyć konta Microsoft należącego do organizacji. Prywatny e-mail nie zostanie zarejestrowany, chyba że otrzymamy zaproszenie do istniejącej grupy. Na stronie głównej zobaczymy wpisy z grup, do których należymy. Mamy również możliwość stworzenia własnego. Wszystko, co musimy zrobić, to nadać mu nazwę, określić, czy powinna być otwarta czy zamknięta, i zaprosić nowych członków.

Zbiór opinii o kursach do pracy zdalnej:

Discord narzędzie do komunikacji podczas pracy zdalnej

Discord – chociaż to narzędzie jest przeznaczone dla graczy, w rzeczywistości świetnie działa w pracy. Program umożliwia komunikację głosową i tekstową oraz połączenia wideo. Na czacie możesz również przesyłać pliki, a korzystanie i konfigurowanie własnego serwera jest całkowicie bezpłatne.

 

Lepsza organizacja pracy

Trello darmowe narzędzie do zarządzania projektami w pracy zdalnej

Trello – to jeden z najpopularniejszych i najlepszych programów do organizacji pracy zespołowej. Usługa jest całkowicie bezpłatna, dostępna na poziomie przeglądarki, ale ma również specjalne aplikacje na Androida i iOS. Za pomocą Trello możesz tworzyć tak zwane tablice.

Możemy umieścić w nim karty z informacjami o konkretnym zadaniu. Każdy z nich można opisać, dodać multimedia lub linki, a poniżej znajduje się także pole komentarza. Zadania mogą wyznaczać termin lub być oznaczone specjalną etykietą, np. Wskazanie zespołu odpowiedzialnego za Ciebie.

AirTable alternatywa dla Trello

Dobrą, ale skomplikowaną alternatywą dla Trello jest AirTable. Usługa jest częściowo bezpłatna i oferuje dostęp do rozszerzonych funkcji w wersji płatnej.

W AirTable tworzymy bazy danych, w których możesz przechowywać informacje. W AirTable możemy sortować i filtrować dane według własnego uznania w tabelach. Każdy użytkownik tworzy własny widok każdego z nich lub korzysta ze wstępnie zdefiniowanych schematów.

Możliwości dodatkowej pracy zdalnej w afiliacji:

Dodaj komentarz