Kurs Programowanie w JavaScript – Udemy Opinie

Kurs, który poprowadzi Cię krok po kroku i nauczy programowania obiektowego. Opanujesz programowanie proceduralne w JavaScript, poznasz JavaScript ES6 i ES5 oraz zaznajomisz się z podstawami programowania zorientowanego obiektowo (object-oriented programming).

Kurs Programowanie w JavaScript Wymagania:

Żeby móc w pełni korzystać z możliwości, które oferuje kurs, musisz znać w stopniu podstawowym CSS i HTML.

Kurs uczy jak programować w JavaScript w oparciu o najnowsze technologie, a wiedza, którą dzięki niemu zdobędziesz, ułatwi Ci pracę ze stronami internetowymi oraz pomoże później opanować Node lub React. Kurs napisano dla wersji JavaScript ES5 i ES6.

Kurs Programowanie w JavaScript

W części teoretycznej znajdują się podstawowe informacje potrzebne, by sprawnie poruszać się w środowisku JavaScript. Uzupełnisz tu wiedzę o kluczowe zagadnienia dotyczące JavaScript i programowania, między innymi poznasz pojęcia takie jak DOM, pętle, hoisting, operatory, zakresy, obiekty, tablice, funkcje, instrukcje warunkowe, zmienne oraz typy danych. Dla osób, które już znają JavaScript, zapewne będzie to powtórka i usystematyzowanie posiadanej wiedzy, jednak ci, którzy dopiero zaczynają, będą musieli poświęcić dużo uwagi tej części kursu, ponieważ jest bardzo ważna – zaznajomienie się z nią i poprawne opanowanie pojęć jest konieczne, by kontynuować naukę.

W dalszej części Twoim zadaniem będzie napisanie kilkunastu projektów, dzięki którym utrwalisz znajomość JavaScript i wytrenujesz umiejętności programowania. Wiele zadań będziesz mieć do zrobienia samodzielnie, a po wykonaniu projektu, możesz go porównać z rozwiązaniem autora. Proponowane do zaprogramowania aplikacje to między innymi proste gry takie jak jednoręki bandyta lub kamień-papier-nożyce, zegar i czasomierz odliczający czas od tyłu, a także baner sterowany klawiszami i klikiem. Dodatkowo będą też do wykonania różne zadania typu przeszukiwanie/wyszukiwanie.

Ostatnia część kursu jest zorientowana na projektowanie obiektowe (object-oriented programmng). Warto zauważyć, że to podejście znacznie różni się od podstawowego, proceduralnego programowana, które było omawiane wcześniej. Zaznajomisz się tu także z teorią OOP i wykonasz własny praktyczny projekt.

Kurs Programowanie w JavaScript – Dlaczego warto skorzystać?

Cały kurs to trzecia część projektu o nazwie: “Od podstaw do pierwszej pracy jako front-end developer”, która stanowi bardzo ważny etap nauki. Uczy umiejętności programowania standardowego i obiektowego oraz znajomości JavaScript, a wszystkie te rzeczy są niezbędne, by przyswoić informacje zawarte w kolejnej części projektu dotyczącej React. To także idealne rozwiązanie dla osób, które chcą tworzyć aplikacje.

Kurs ma na celu nie tyko nauczyć Cię języka JavaScript, ale również pomóc Ci polubić programowanie samo w sobie. Umiejętności i wiedza, które posiądziesz za jego sprawą, przydadzą Ci się nie tylko do programowania związanego z back-endem, ale nawet i z front-endem. Kurs jest tani, porządnie skonstruowany i zawiera wiele wartościowych informacji. Wzbogaci Twoją wiedzę i pomoże Ci rozwinąć skrzydła, polecamy!

Dodaj komentarz