Kurs Python dla średnio zaawansowanych – Udemy Opinie

Kurs “Python dla średnio zaawansowanych” jest częścią serii kursów na temat Pythona, do której należą także “Python dla początkujących” (służący zapoznaniu się z programem) oraz “Data Science: Analiza danych w Python i PANDAS” (dla osób z wiedzą podstawową, które chcą praktycznie wykorzystywać Pythona w przetwarzaniu danych). “Python dla średnio zaawansowanych” odkrywa niuanse języka Python i rozszerza je na poziomie średnio zaawansowanym.

Czym jest Kurs Python dla średnio zaawansowanych?

Python jest jednym z najszybciej rozwijających się języków programowania. Jest wykorzystywany w automatyzowaniu środowiska IT, budowaniu aplikacji desktopowych, tworzeniu gier oraz w działalności naukowej, szczególnie w dziedzinie Data Science i w sztucznej inteligencji. To język, który trzeba znać na dobrym poziomie.

Kurs “Python dla średnio zaawansowanych” jest drugim etapem nauki programowania w Pythonie. Należy sięgnąć po niego po ukończeniu pierwszego kursu “Python dla początkujących” lub po zapoznaniu się z podstawami tego języka programowania z innych źródeł. Świetnym uzupełnieniem wiedzy o Pythonie jest z kolei kurs „Data Science, analiza danych w Python i PANDAS”.

Kurs Python dla średnio zaawansowanych – Udemy

Zaczynając kurs “Python dla średnio zaawansowanych”, trzeba znać już podstawy języka. To, czego nie ma w tej części, to informacje o pętlach, zmiennych, typach, listach, funkcjach, wyjątkach, instalacji Pythona. Natomiast znajduje się tu poszerzenie tych zagadnień oraz odkrycie ich drugiego dnia. Omówione są funkcje, typy, konwersje typów, klasy, sztuczki i ich zastosowania, iteratory, wyjątki, context manager, generatory. Tematy te są obszernie i szczegółowo wyjaśnione. Dodatkowo opisane zostały funkcje, właściwości obiektów i elementów Pythona. W kursie nie ma tylko teorii, przy każdej funkcji przedstawione są praktyczne przykłady, kiedy i w jaki sposób można z nich korzystać.

Kurs składa się z filmów instruktażowych, quizów po każdej lekcji oraz z zadań do samodzielnego wykonania. W końcu praktyka czyni mistrzem, dlatego tak ważne, by rozwiązywać te ćwiczenia. Czas włożony w praktykę to najlepsza inwestycja. Jeśli zadanie sprawiłoby za dużo problemów, do kursu dołączone są propozycje rozwiązań.

Po ukończeniu kursu dla średnio zaawansowanych można samodzielnie stosować zawarte w nim techniki, czytać kod napisany przez innych ze zrozumieniem. Jest to również początek specjalizacji w wybranym kierunku zastosowania Pythona. W spisie treści znajduje się około 180 jednostek. Próbkę kursu dają darmowe lekcje, które pomagają ocenić, czy ta forma przekazu wiedzy jest zadowalająca.

Kto skorzysta na kursie Python dla średnio zaawansowanych ?

Kurs “Python dla średnio zaawansowanych” skierowany jest do:

 • osób znających Python na poziomie podstawowym,
 • programistów innych języków, którzy chcą korzystać z Pythona,
 • adeptów Data Science,
 • programistów Pythona uczących się samodzielnie,
 • studentów IT.

Zainwestuj w nowy język Python dla średnio zaawansowanych

Dlaczego warto skorzystać z kursu “Python dla średnio zaawansowanych”? Przede wszystkim dla nabycia nowych umiejętności, nauczenia się nowego języka programowania i poszerzenia swoich kwalifikacji i możliwości w branży IT. Kurs daje liczne możliwości, nauczy przede wszystkim:

 • korzystania z zaawansowanych mechanizmów języka,
 • programowania w języku Python,
 • budowania funkcji,
 • korzystania z dekoratorów,
 • optymalizacji kodu,
 • korzystania z klas i dziedziczenia,
 • budowania własnych dekoratorów,
 • korzystania i budowania iteratorów, generatorów oraz context managera.

Dodaj komentarz