Najlepsze bezpłatne aplikacje do nauki angielskiego [ Ranking ]

Znajomość języka angielskiego jest we współczesnym świecie umiejętnością niezbędną do codziennego funkcjonowania. Praca, wyjazdy zagraniczne, ciekawe programy – są to tylko niektóre sytuacje, które pokazują, jak ważne jest komunikatywne porozumiewanie się w tym języku. Na rynku jest dostępnych wiele form nauki języków obcych, lecz nie wiele osób wykorzystuje w tym celu telefonu komórkowego… Korzystając z wybranych aplikacji do nauki języka angielskiego, można bez zbędnego wysiłku nauczyć się porozumiewać w tym języku.

Rozpoczynasz przygodę z językiem? Zainstaluj Duolingo

Aplikacja Duolingo to znakomite rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem angielskim. Nauka podzielona jest na pewne etapy. Na zakończenie każdego z nich, kursant może sprawdzić stan swojej wiedzy w teście, który pokaże, czy można przejść do kolejnej partii materiału. Co ważne aplikacja posiada także funkcję głosową, która pozwala skontrolować swoją wymowę. Jedynym minusem może być brak skomplikowanych form gramatycznych. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie i możliwa do zainstalowania na Androida oraz iOS.

Praktyczna nauka komunikacji – czyli HelloTalk Learn Languages

Aplikacja ta pozwala na nawiązane internetowego kontaktu z osobą, która biegle rozmawia w języku angielskim. Ma ona charakter społecznościowy, co oznacza, że oprócz praktycznej nauki języka można poznać ciekawych ludzi z różnych zakątków całego świata. To szansa na nawiązanie międzynarodowych znajomości. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – bezpłatnej i płatnej.

Opinie o firmach IT:

Wiele aplikacji na telefon daje możliwość kontaktu z językiem angielskim na co dzień

W internetowych sklepach pojawia się coraz więcej aplikacji pozwalających na naukę języka angielskiego. Dlatego też każdy użytkownik może wybrać rozwiązanie dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Oprócz wymienionych wyżej rozwiązań dostępne są również takie propozycje jak:

  • Aplikacja offline pod nazwą „Angielski – ucz się języka:

Aby skorzystać z tej aplikacji, nie trzeba posiadać dostępu do Internetu. Można z niej korzystać jako z osobistego trenera językowego lub wykorzystać jako słownik. Metodycy nauki angielskiego jako jedną z jej zalet wymieniają dostępność listy czasowników nieregularnych. Aplikacja dostępna za darmo na telefony z systemem Android.

  • SuperMemo

To nowoczesna metoda przyswojenia języka angielskiego, której skuteczność potwierdzają zadowoleni użytkownicy. Lekcje podzielone są na bloki tematyczne. Plusem jest możliwość synchronizacji z innymi urządzeniami. Jest darmowa ona dostępna na Android i iOS.

  • Busuu – aplikacja społeczna 

Jest to kurs angielskiego, który łączy naukę angielskiego z możliwością nawiązywania kontaktów społecznych. Użytkownik wykonuje zadanie, które sprawdzane jest przez osoby, dla których język angielski jest językiem ojczystym.

  • English Grammar – Learn & Quiz,

To propozycja skutecznej nauki gramatyki angielskiej, która jest niezbędna, aby w prawidłowy sposób posługiwać się językiem angielskim. Jedynymi minusami są nieciekawy interfejs oraz możliwość użytkowania tylko przez posiadaczy telefonów z systemem Android.

  • English idioms and phrases

To propozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się idiomów, bardzo przydatnych w potocznych rozmowach prowadzonych w języku angielskim. Jest ona całkowicie darmowa, dostępna dla telefonów z systemem Android.

Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

Wybierając aplikację dopasowaną do swoich potrzeb, należy pamiętać, że równie ważna jest systematyczność w korzystaniu z niej. Tylko regularny i intensywny kontakt z językiem spowoduje, że można się nauczyć w sposób komunikatywny posługiwać nim.

Sprawdź również: Kurs Angielski dla programistów i specjalistów IT

Dodaj komentarz