Angielski dla programistów i specjalistów IT – Opinie Udemy

Programista, który nie zna angielskiego? Takiego ze świecą szukać. Większość osób, które pracują w branży zglobalizowanej IT siłą rzeczy zna język angielski. Umiejętność posługiwania się nim niemal jest tak oczywista jak umiejętność czytania – w teorii i na szkolnych świadectwach oraz w indeksach z uczelni.

Bowiem w praktyce nawet ludziom, który naukę języka angielskiego ukończyli na średnim lub wyższym poziomie, często brak swobody oraz naturalności w posługiwaniu się językiem angielskich, a ich wiedza dotycząca słownictwa i gramatyki nie jest zbytnio usystematyzowana.

Angielski dla programistów i specjalistów IT

Gdy czujemy, że ten problem dotyczy nas, to powinniśmy skusić się na ten kurs. Proponowany kurs bazuje na przykładach praktycznych, które są powiązane ściśle z tematyką programistyczną. Zobaczymy dzięki temu jasno i wyraźnie, jak w życie wprowadzać dane zagadnienia zarówno w mowie i piśmie. Dlatego to warto zrobić? Chociażby po to, aby móc porozumieć się swobodnie z zagranicznym klientem, bez strachu przed popełnieniem gramatycznego błędu.

Co nasz czeka na kursie Angielski dla programistów i specjalistów IT?

Jako uczestnik tego szkolenia:

  • powtórzymy najważniejsze zagadnienia gramatyczne na przykład ściśle związanych z IT,
  • usystematyzujemy oraz wzbogacimy słownictwo za pomocą tekstów oraz słowniczków,
  • nauczymy się używania słów właściwych w odpowiednim oraz praktycznym kontekście,
  • otrzymamy gotowe zdania oraz wyrażenie do wykorzystania natychmiastowego,
  • dowiemy się, jak poprawnie należy wymania oraz akcentować słowa,
  • porozumiemy się łatwiej z osobami anglojęzycznymi oraz osobami spoza branży.

Gramatyka nie taka straszna

Gdyby zapytać ucznia przeciętnego, czym jest gramatyka, to powiedziałby pewnie, że to zestaw reguł do „wykucia”, którymi trzeba później się bezbłędnie posługiwać. Pamiętasz to ze szkoły? To zapomnijmy o nich natychmiast. Rzeczywistość zupełnie odwrotnie wygląda.

Tak naprawdę to my decydujemy, jakiego użyć czasu gramatycznego, aby wyrazić to najtrafniej, na czym zależy nam. Tego właśnie się nauczymy z kursu. Jednak nie tylko, bo IT angielskim stoi.

Wiele słów, którymi posługują się na co dzień programiści, sprzętowcy czy też graficy, pochodzi bezpośrednio z języka angielskiego. Warto wziąć pod uwagę chociażby takie wyrażenia jak: software, hardware, internet of thining, data mining itd.

Jednak nasz język ojczysty różni się znacznie od angielskiego chociażby pod względem wymowy i należy mieć świadomość tego, komunikując się z obcokrajowcem, o ile się chce z im porozumieć.

Dlaczego warto skusić się na kurs – Angielski dla programistów i specjalistów IT?

Angielski dla specjalistów IT – składa się z kilku tematycznych modułów, które są podzielone dokładnie na czterdzieści trzy lekcje. Trwa łącznie około czterech godzin. Na początku razem z naszym ekspertem zagłębimy się w tajniki używania angielskiego w biznesie.

Na pewno dowiemy się jak opowiadać o swojej pracy, o inwestycjach w IT, o zastosowaniach IT w biznesie oraz o zarządzaniu projektami. Skupimy się następnie na small talk oraz codziennej praktyce komunikacji. Będzie zatem o stosowaniu prostego języka podczas rozmowy z klientem lub też osobą spoza branży, o prośbach, wyjaśnieniu, opisywaniu trendów, etapów procesu jak i także zmian w czasie, rozwiązywania problemów.

Kurs ten powinniśmy wybrać ze względu na swój rozwój oraz swoją dalszą karierę.

Dodaj komentarz