Pomysły na biznes 2020/2021 – Najnowsza lista !

Pomysł na biznes wcale nie musi być wyrafinowaną najbardziej czy też odjechaną rzeczą, o której pomyślimy. Może to być także coś prostego, co będziemy po prostu robić troszkę lepiej od innych. Z czasem nawet bardzo prosty pomysł urosnąć może do bardzo dużych rozmiarów.

Lista pomysłów na biznes w roku 2020/2021

Tworzenie biżuterii

Robienie broszek, kolczyków czy też wisiorków z prostych oraz obecnych materiałów jest pomysłem, który się nigdy nie kończy. Widać, ile sprzedaje się tego na Allegro, Etsy, Pakamerze czy też wreszcie na straganach w każdym miejscu turystycznym.

Musimy pamiętać, że konkurencja naprawdę jest duża i trudno będzie na tym zrobić duży biznes z dnia na dzień. Klucz do sukcesu to kanały sprzedaży. Na początku sens największy ma sprzedać po znajomych. Są to odbiorcy naturalni. Jeśli jednak wśród nich pójdzie fama, że robimy fajne rzeczy, to może się stać z czasem to poważny biznes, który będzie jednocześnie dodatkowym źródłem dochodu.

Auto detailing

Nie każdy jest w stanie „zrobić” ładnie samochód. Nie każdy również ma na to czas. Ja na przykład kompletnie nie mam na to cierpliwości czy też manualnych umiejętności. Każdy, nawet stary samochód dostaje nowe życie po wyczyszczeniu dokładnym oraz nałożeniu precyzyjnym ceramicznej powłoki. Jeśli do tego dodamy odkurzacz piorący do czyszczenia tapicerki, to mamy gotowy już pakiet usług.

Czy potrzebuje ktoś tego? Nie mamy pojęcia. Jednak wiemy, że terminy chociażby na czyszczenie samochodów są bardzo odległe. Może to być nawet termin za trzy tygodnie.

Taki właśnie auto detailing niezmiernie dobrze się fotografuje oraz także ładnie sprzedaje się w społecznościowych mediach. Jeśli zrobimy naprawdę dobrze kilka samochodów, to o reklamę samą w sobie zadbają nasi klienci. Będą zdjęcia ukochanych samochodów udostępniać, aż miło.

Paznokcie hybrydowe

Możemy pomyśleć – cóż to za wielka filozofia? Co to jest za pomysł na biznes? Pomalować paznokcie czy też zrobić makijaż potrafi w zasadzie każda kobieta. Jednak wydaje się, że nie do końca. Na pewno nie każda kobieta potrafi zrobić hybrydowe paznokcie. Wymaga to odpowiedniego sprzętu oraz wprawy. Nie każdy poza tym ma manualne umiejętności oraz nie każdy na to ma czas. Części kobiet łatwiej jest po prostu zapłacić za perfekcyjnie zrobione paznokcie i mieć spokój.

Czy jest na to zapotrzebowanie? Jak najbardziej tak. Potwierdzeniem są chociażby kolejki w małych czy też mało znanych gabinetach. Trzeba o nich się umawiać nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wiele dziewczyn decyduje się na założenie gabinetu i ma taki popyt, że z czasem zatrudniają dodatkowego pracownika.

A ile to wszystko kosztuje? Pełny zestaw podstawowy to koszt na Allegro 300 złotych. W zasadzie to już tyle. Zaczyna się najczęściej działalność taką, robić paznokcie klientkom w domu. Nie musimy od razu inwestować w lokal.

Remontowe prace

Czy próbowałeś znaleźć kogoś do remontu? Dobre brygady mają zajęte terminy przynajmniej na rok naprzód. Dlatego właśnie jest to świetny pomysł na biznes, da którego nie potrzebujemy nawet robić badań rynku. Potrzeba ta po prostu istnieje cały czas.

Zatem jeśli umiemy położyć kafelki, gładź czy też osadzić drzwi, to niewiele potrzebujemy. Wystarczy dosłownie kilku klientów zadowolonych, a kolejnych będziemy już mieli z polecenia.

Wiesz, jaki konkretnie jest problem większości budowlanych ekip, nawet tych bardzo dobrych? Na pewno jest to niedotrzymywanie terminów oraz nieumiejętność rozmawiania z klientami. Większość ekip budowlanych nawet nie ma profilu w mediach społecznościowych. Musimy powiedzieć sobie jasno, że w budowlance sprzedaż oraz obsługa klienta wręcz leży i kwiczy. Jeśli potrafimy tutaj osiągnąć przewagę, to jest to bardzo dobry punkt wyjścia.

A jeśli jesteśmy kobietą? Wcale nie przejmują. Nie wiadomo skąd się wzięło przekonanie, że jest to praca tylko dla samych mężczyzn. Wiele rzeczy nie wymaga wcale wielkiej fizycznej siły. Za to przy wykończeniowych pracach, za które są najwyższe stawki, potrzebna przede wszystkim jest uwaga oraz dokładność. Do tego jeśli mamy poczucie stylu, to potrafimy dobierać kolory oraz doradzić także to i owo. Możemy tym samym uzyskać przewagę nad ekipami typowo „męskimi”.

Znajomy, którzy nieruchomościami zarządza na wynajem powiedział, że w biznesie tym kluczem do osiągnięcia sukcesu jest sprawdzona remontowa ekipa. Czy zatem potrzebujemy lepszej rekomendacji, aby taka działalność była potrzebna na rynku?

Fotografia ślubna oraz komunijna

Nie od dzisiaj wiemy, że ludzie są próżni oraz uwielbiają być fotografowani. Często do tego wystarczają dosyć elementarne umiejętności. Nie wierzysz? Wystarczy, że obejrzysz portfolio na różnych lokalnych stronach. Nie zrobisz tego rodzaju zdjęć? Ok, na pewno nie dorównamy od razu tym najlepszym. Jednak zanim się pogrążymy w kompleksach powinniśmy pamiętać, że:

 • większość naszych klientów nie są artystami. Wystarczy im zupełnie żeby zdjęcie było oświetlone dobrze, a kolory nasycone wystarczająco,
 • każdy fotograf wstawia do portfolio tylko swoje najlepsze zdjęcia. Na każde doskonałe zdjęcie, które znajduje się w portfolio przypada dziesięć innych przeciętnych zdjęć.

Własna firma daje poczucie niezależności. Już od pierwszego dnia jest źródłem dochodu i to Ty masz wpływ na swoje zarobki.

Przy posiadaniu zleceń z zewnątrz należy nastawić się na ich pozyskiwanie, jednak to Ty ustalasz warunki realizacji, co jest niezwykle przystępne. Masz wpływ na to kiedy i ile pracujesz

Rejestracja firmy wymaga podjęcia kilku kroków formalnych. Z powodzeniem może to zrobić biuro rachunkowe..

Posiadanie firmy generuje obowiązki: opłaty ZUS i podatkami. Szczególnie ważna jest terminowość. Posiadanie pracowników generuje dodatkowe opłaty, jednak pracodawca posiada więcej rąk do dyspozycji, co pozwala rozdzielić obowiązki. Warto zatrudnić dobrą księgową lub znaleźć profesjonalne biuro rachunkowe. Wówczas można skupić się na prowadzeniu i rozwoju działalności.

Własna firma – wady i zalety

Własny biznes posiada zarówno plusy jak i minusy. Przeanalizuj ja ich bilans wygląda u Ciebie.

Zalety prowadzenia własnej firmy:

 • Brak narzuconej ilości czasu pracy, obowiązują wyłącznie terminy realizacji zadań i płatności.
 • Brak przełożonego.
 • Pracujesz na własny rachunek
 • Urlop można wziąć niemal zawsze
 • Możesz realizować swoje marzenia zawodowe.

Wady prowadzenia własnej firmy:

 • W razie niepowodzenia poniesiesz straty.
 • Brak odgórnie określonych zarobków.
 • Duża ilość obowiązków formalnych.
 • Sam za siebie odprowadzasz składki.
 • Sam opłacasz składki na swoją emeryturę.
 • Możesz pracować także w dni wolne od pracy

A może biznes lokalny?

Lokalna firma jest to ta, która którą prowadzisz na ściśle określonym terenie. Bazuje na jednym miejscu. Z jednej strony ilość klientów jest ograniczona, a z drugiej można wbić się z pomysłem na rynek i nieustannie rozwijać z nimi transakcję.

Niezwykle ważne jest, aby wcześniej dokładnie przeanalizować rynek i trafić na niszę. Kiedy uda się w nią dopasować, wtedy sukces jest niemalże pewny. Kiedy się nie uda, wtedy należy zmieć koncepcję i próbować ponownie.

Pomysły na biznes z niskim kapitałem:

Internet stwarza mnóstwo możliwości rozpoczęcia działalności, nawet przez osoby, które nie dysponują dużym kapitałem. Poniższe przykłady to wyłącznie część możliwości, jednak każdy z nich

Najlepsze pomysły na biznes:

 1. Korepetycje.
 2. Usługi IT. 
 3. Gastronomia.
 4. Kawiarnia lub lodziarnia.
 5. Instruktor jazdy na nartach, pływania, nurkowania, fitness.
 6. Szeroko pojęte doradztwo. 
 7. Catering dietetyczny. 
 8. Odkryj swój talent – Kurs kosmetyczki, masażysty itd. – 
 9. Produkcja hand-made.
 10. Franczyza
 11. Organizowanie imprez. 
 12. Branża nieruchomości.
 13. Fotografia.
 14. Sprzątanie.
 15. Znajdź potrzebę w swoim otoczeniu.
 16. Agroturystyka.
 17. Komercyjne łowisko.
 18. Myjnia samochodowa.
 19. Naprawa samochodów.
 20. Doradztwo ślubne.
 21. Opiekunka dziecięca.
 22. Drobne usługi krawieckie.
 23. Pszczelarstwo.
 24. Uprawa ekologicznych ziół.
 25. Wyrób i sprzedaż ekologicznych kosmetyków.
 26. Handel antykami.
 27. Aranżacja wnętrz.
 28. Wykonywanie kartek okolicznościowych.
 29. Wynajem samochodów.
 30. Opieka nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi.
 31. Minibrowar.
 32. Przewodnik turystyczny.
 33. Organizacja szkoleń.
 34. Nauka gry na instrumencie.
 35. Pieczenie ciast na zamówienie.
 36. Złota rączka.
 37. Naprawa komputerów.
 38. Odnawianie starych mebli.
 39. Dekorator okolicznościowy.
 40. Animator imprez.

Czy warto prowadzić biznes przez Internet?

Działalność, prowadzona w oparciu o Internet wiąże się ze znacząco redukcją ponoszonych kosztów niż ma to miejsce w przypadku biznesu lokalnego. Zbędne staje się profesjonalne biuro, dodatkowy lokal. Jednocześnie nie zawsze trzeba inwestować w sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie. Firma prowadzona przez Internet również wiąże się ze zrealizowaniem wymaganych kroków prawnych.

Wydatki związane z oprogramowaniem i sprzętem są w pełni uzależnione od profilu działalności oraz posiadanych już narzędzi. Biznes internetowy z pewnością wiąże się z ponoszeniem kosztów związanych z domeną internetową, hostingiem WWW. Są to podstawowe elementy, które zapewniają but firmie. Korzystne są inwestycje w pozycjonowanie, co zapewnia więcej klientów.

Pomysły na perspektywiczny biznes w sieci:

 1. Tworzenie stron internetowych.
 2. Grafika.
 3. Sklep internetowy. 
 4. Copywriting.
 5. Usługi SEO.
 6. Agencja marketingu internetowego.
 7. Prowadzenie bloga internetowego.
 8. Własny start-up.
 9. Sprzedaż na Allegro.
 10. Inwestycje w internecie.
 11. Księgowość internetowa.
 12. Nauka języka obcego przez internet.
 13. Pisanie pism, wniosków itp.
 14. Układanie planów podróży.
 15. Tworzenie internetowych aplikacji.
 16. Tłumaczenia z języka obcego.
 17. Ghostwriting.
 18. Projektowanie i drukowanie oryginalnych nalepek lub opakowań na słoiki, butelki itp.
 19. Edycja i korekta tekstów.
 20. Działalność konsultingowa w zakresie mediów społecznościowych.
 21. Tworzenie kursów online.
 22. Wirtualna asystentka.
 23. Kanał na Youtubie.
 24. Pomoc w robieniu prezentacji.
 25. Wypełnianie ankiet.
 26. Prowadzenie sponsorowanych profili na Facebooku, YouTubie czy w innych mediach społecznościowych.
Dodaj komentarz