Najlepszy WordPress hosting na 2023 – Ranking

Strona internetowa jest platformą dla firm i osób prywatnych do komunikowania się z ogółem społeczeństwa. Dlatego, jeśli chcesz mieć udaną obecność w sieci, musisz mieć konto hostingowe, motyw WordPress i system rankingu sieci.

Najpierw chciałbym omówić, czym jest konto hostingowe. Konto hostingowe to konto, które zapewnia miejsce do przechowywania, moc obliczeniową i łączność sieciową Twojej witryny. Zawiera również bezpośrednie łącze do Internetu, dzięki czemu Twoja witryna może uzyskać bezpośredni dostęp do Internetu bez korzystania z zewnętrznego serwera proxy. Wszystko to jest zarządzane przez dostawcę usług hostingowych i jest niezwykle pomocne przy tworzeniu stron internetowych.

Ranking Hostingów dla WordPress na rok 2023

1 miejsce Hostinger  dla hostingu pod WordPress

Hostinger oferuje liczne plany podzielone na kategorie chmurowe, VPS i współdzielone z różną kombinacją dostępnych funkcji. Wspólne plany hostingowe to dobre rozwiązanie nie tylko dla blogów, ale i stron firmowych.

Hostinger zapewnia też sporo rozwiązań dla e-commerce i dużych firm o niestandardowych wymaganiach takich jak odpowiednie dopasowanie kopi zapasowych i ich punktów przywracania, ram programistycznych czy środowisk pośrednich. Wiele z niestandardowych wymagań zaspokaja hosting VPS o licznych możliwościach konfiguracji i serwery dedykowane

2 miejsce Kei.pl dla hostingu pod WordPress

Kei.pl wydaje się dosyć bezpieczny wyborem. Oferuje dostęp bezproblemowy do certyfikatu SNI. Ponadto, znajdziemy tutaj ciekawą opcję zapasowych kopii. Są one codziennie wykonywane, ale jedynie przechowywane przez 28 dni na serwerach osobnych. Usługa ta nosi nazwę backup 4×4 oraz polega na tym, że użytkownik ma dostęp do zapasowej kopii swoich plików sprzed każdego z czterech poprzednich dni oraz czterech ostatnich tygodni. Dane są backupowane w crossowym systemie, a serwery się znajdują w dwóch lokalizacjach.

3 miejsce LH.pl dla hostingu pod WordPress

Firma LH.pl jest obecna na polskim rynku od roku 2002. Jej oferta, poza samym hostingiem, obejmuje usługi internetowej poczty, cloud, rejestracji domen oraz certyfikatów SSL. W roku 2009 firma oficjalnie została partnerem NASK w zakresie samej rejestracji narodowych domen z rozszerzeniem pl. Dokładnie dwa lata później zawała umowę partnerską z Microsoftem. Może dzięki temu oferować oprogramowanie licencjonowane w trybie SPLA. Do organizacji RIPE dołączyła w roku 2015. Uzyskała także adresację IP, numery ASN oraz status LIR.

4 miejsce Home.pl dla hostingu pod WordPress

Home.pl oferuje wyjątkowo szeroki wybór usług, w tym dziewięć pakietów hostingowych. Znajdziemy tutaj standardowy hosting www, serwery dedykowane, hosting WordPress SSD, cloud hosting Pro Cloud i  serwery VPS. Na plus zasługuje to, że podstawowa opcja nie ma ograniczeń w liczbie stron WWW ani limitów w liczbie kont e-mail.

Standardowa usługa oferuje możliwość zainstalowania automatycznie niezbędnych aplikacji w tym galerii zdjęć, CMS i innych. Dodatkowo możemy wybrać podstawową wersję WordPress jak i taką wzbogaconą o wtyczki zwiększające poziom bezpieczeństwa i możliwą do optymalizacji pod kątem SEO. To rozwiązanie dobre zarówno dla podstawowych jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Następnie chciałbym omówić, czym jest wordpress. WordPress to system zarządzania treścią typu open source (CMS), który umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie stron internetowych. Możesz go używać na różnych typach serwerów WWW, takich jak cpanel i apache. Jest również przyjazny dla użytkownika, więc nawet osoby nietechniczne mogą z nim tworzyć witryny. Ponadto dostępne są tysiące darmowych i płatnych motywów.

Wybierz najlepszy hosting dla CMS WordPress

Na koniec chciałbym omówić, jak znaleźć i zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym. Różne firmy hostingowe oferują różne usługi instalacyjne, ale samodzielna konfiguracja WordPressa jest łatwa. Potrzebujesz tylko kilku narzędzi i około 20 minut, aby rozpocząć. Dobrym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania instrukcji instalacji WordPressa jest wyszukiwarka Google. Powinieneś być w stanie znaleźć instrukcje dla dowolnego hosta, gdy wiesz, gdzie szukać!

Jaki najlepszy hosting pod WordPress w 2023?

Ogólnie rzecz biorąc, te czynniki sprawiają, że WordPress jest popularny zarówno wśród projektantów stron internetowych, jak i specjalistów SEO. Każdy może z niego korzystać, o ile ma dostęp do komputera i łącza internetowego. Co więcej, założenie strony internetowej za pomocą WordPress jest łatwe, ponieważ w Internecie dostępne są tysiące bezpłatnych wtyczek i motywów. Każdy może łatwo hostować swoje strony internetowe za pomocą WordPress!

Dodaj komentarz