Najlepsze darmowe VPN w Polsce na 2023 rok Ranking

Sieci VPN doskonale nadają się do ukrywania danych i mogą być używane przez każdego. Jednak niektóre osoby mają określone potrzeby, jeśli chodzi o VPN. Potrzeby te są zwykle związane z konkretnym problemem, który ktoś próbuje rozwiązać.
Nawet najlepsze darmowe usługi VPN nie są wystarczające do użytku domowego.

Zapewniają tylko okazjonalną ochronę, na przykład podczas podróży lub w publicznej sieci Wi-Fi. Nie mogą cały czas chronić połączenia użytkowników z powodu braku przepustowości lub szybkości. Aby stale szyfrować domowe połączenie internetowe, potrzebujesz płatnej usługi VPN. Naszym najlepszym wyborem jest ExpressVPN.

Najlepsze darmowe VPN w Polsce na 2023 rok

Każda bezpłatna usługa VPN musi rejestrować połączenia wszystkich użytkowników. Obejmuje to amerykańskie organy ścigania, które w razie potrzeby mogą zażądać nakazu przeszukania dowolnej usługi VPN z siedzibą w USA.

Usługi, które sprawdzają przepisy dotyczące prywatności, mają siedzibę w Kanadzie, Niemczech lub Szwajcarii. Kraje te mają bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące prywatności niż Stany Zjednoczone. Jednak jedna kanadyjska usługa — TunnelBear — została niedawno przejęta przez amerykańską firmę. W rezultacie muszą przestrzegać amerykańskich nakazów i wezwań na mocy nowego prawa federalnego.

Ranking najlepszych darmowych VPN dostępnych w Polsce na 2023 r

Darmowe sieci VPN działają, omijając ograniczenia geograficzne dotyczące treści. Kiedy dane trafiają do wirtualnej sieci prywatnej lub VPN, stają się nieczytelne dla nikogo innego. Podczas podróży przez Internet każdy pojedynczy pakiet jest anonimowy, dopóki nie osiągnie końca swojej podróży w odległych węzłach wyjściowych usługi.

Bezpieczne ukrywanie danych oraz trasa przeznaczona do ich dostarczania dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo sesji internetowej. Obecnie najpopularniejszymi protokołami VPN są IPsec z dodanym L2TP lub IKEv1 lub IKEv2. Są one powszechnie używane z OpenVPN jako głównym protokołem.

Darmowe sieci VPN mają czasem powolne serwery i procesy szyfrowania, które spowalniają ruch w sieci. Może to znacznie obniżyć wydajność klienta VPN. Wiele darmowych sieci VPN oferuje wiele serwerów w wielu różnych krajach, w tym w Zimbabwe i Albanii.

Czy mogę uzyskać dostęp do darmowej sieci VPN?

Istnieje wiele darmowych sieci VPN; jednak większość nie ponosi wydatków, wyświetlając reklamy lub sprzedając Twoje dane bez Twojej wiedzy. Możesz również zapłacić za te VPN, oglądając reklamy lub pobierając aplikację, która to robi.

Płatne wersje VPN zwykle mają dodatkowe funkcje, takie jak wyższe limity danych i więcej serwerów. Aby zachęcić użytkowników do aktualizacji, niektórzy czołowi dostawcy VPN, tacy jak Windscribe i ProtonVPN, oferują „darmową wersję”, która nie pokrywa w pełni kosztów firmy. Usługi te wykorzystują ograniczenia dotyczące serwerów i limitów danych, aby zachęcić użytkowników do aktualizacji.

Zalecamy unikanie darmowej sieci VPN, która nie oferuje wersji płatnej. Bez bazy płacących klientów wspierających rozwój oprogramowania, kto wie, skąd firma bierze pieniądze?

Jakie sytuacje wymagają zamiast tego płatnej sieci VPN?

Dostęp do VPN wymaga dużej ilości danych, ponieważ osoby używające go do przesyłania strumieniowego lub torrentów musiałyby pobierać duże pliki. Jest również mało prawdopodobne, aby sieci VPN do gier były darmowe, ponieważ wymagałyby od użytkowników pobierania plików, które są jeszcze większe. W związku z tym tylko użytkownicy dużych ilości danych mogą mieć nadzieję na znalezienie darmowej sieci VPN, która pozwoli im na przesyłanie strumieniowe lub torrenty.

Szybkie usługi VPN są niezbędne do unikania wolnych połączeń i udostępniania plików — zwłaszcza dla graczy i użytkowników torrentów. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju usług, niektóre z najlepiej płatnych szybkich usług VPN mogą wymagać dużej opłaty.

Aby uzyskać najbezpieczniejszą usługę VPN, będziesz musiał za nią zapłacić. Dzieje się tak, ponieważ wiele bezpłatnych sieci VPN ma problemy z prywatnością, a reklamy mogą poważnie zaszkodzić ich doświadczeniu. Jeśli potrzebujesz darmowej sieci VPN, przed użyciem upewnij się, że nie ma ona problemów z prywatnością ani reklam. W przeciwnym razie możesz pomyśleć, że Twoje dane są używane, gdy tak naprawdę nie jest.

Czy darmowe VPN można uznać za legalne?

Każde inne popularne oprogramowanie jest tak samo legalne, jak samo oprogramowanie VPN. Nielegalne torrentowanie plików jest nadal nielegalne, nawet jeśli używasz programu do ukrywania aktywności torrentów. Ponadto zabronione jest również uzyskiwanie dostępu do jakichkolwiek innych form treści niezgodnych z prawem.

Korzystanie z darmowej sieci VPN jest całkowicie dopuszczalne, nawet jeśli utrudnia wykrycie nielegalnej działalności.

Dodaj komentarz