Jakie funkcje ma Smart Band?

Elektroniczne opaski sportowe stają się coraz popularniejsze, ze względu na wiele przydatnych opcji, które oferują. Mają one wiele nazw – Smart Band, opaski fitness, monitory aktywności. Co to jest smart band i jakie ma funkcje? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Co to jest Smart Band?

Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, lubisz sport i sprawdzanie swoich możliwości fizycznych, dobrym pomysłem może być zakupienie elektronicznej opaski. Jest to mały gadżet, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród sportowców. Smart Band to małej wielkości opaska na rękę, dzięki której łatwo jest planować, kontrolować i sprawdzać efekty swojego treningu. Dzięki opasce można także monitorować swoje zdrowie.

 

Smartband ma wiele czujników i przydatnych funkcji. Zawiera specjalne aplikacje, np. do prowadzenia dziennika aktywności, planowania treningów i sprawdzania pulsu. Bransoletki są produkowane przez wiele marek w najróżniejszych designach.

 

Można łączyć je ze swoim telefonem, ale nie jest to konieczne, aby z nich korzystać. Warto jednak to zrobić, ponieważ informacje z opaski będzie można także odczytać na telefonie. Opaska zgrana ze smartfonem będzie wyświetlać wiadomości i połączenia, a także pozwoli na odtwarzanie muzyki.

Jakie funkcje ma Smart Band?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem opaski Smart Band na pewno interesują Cię jakie posiada ona szczegółowe funkcje.

 

Między innymi w bransoletce jest możliwe:

 • korzystanie z GPS (precyzyjnych danych lokalizacyjnych),
 • zaplanowanie trasy biegu albo jazdy na rowerze,
 • zapisywanie parametrów snu,
 • liczenie kroków,
 • liczenie spalonych kalorii,
 • mierzenie tętna,
 • korzystanie z czujnika natlenowania krwi,
 • robienie zdjęć,
 • włączenie latarki,
 • sprawdzenie poziomu stresu,
 • płacenie za zakupy,
 • korzystanie z bluetooth.

 

Oczywiście nie każda opaska zawiera w sobie takie same funkcje, dlatego przy jej wyborze warto porównać urządzenia dostępne na rynku i zastanowić się, czy opaska ma służyć nam jako gadżet, czy jako narzędzie do uprawiania sportu. Smart Band to lekkie i wytrzymałe urządzenie, które wytrzymuje bardzo długo bez ładowania. Są one także wodoodporne, co sprawia, że nie jest możliwe zepsucie sprzętu przez zalanie wodą – ważne jest to w czasie deszczu, lub podczas pobytu nad jeziorem lub morzem.

Jaka jest różnica między Smart Band a Smart Watch?

Nie ma co się dziwić, że niektórzy nie rozróżniają Smart Bandów od Smart Watcha. Są to dość podobne urządzenia, w szczególności dla osób, które nie interesują się na co dzień nowinkami technologicznymi. Smart Watch to akcesorium, które umożliwia użytkownikowi o wiele więcej opcji – może być stosowany zamiennie ze smartfonem.

 

Zegarek posiada system operacyjny, który łączy się z naszym telefonem. Możemy wówczas przy jego pomocy wykonywać połączenia, odbierać maile, smsy oraz korzystać z portali społecznościowych. Smart Band jest gadżetem przeznaczonym głównie dla osób uprawiających sport, ponieważ jego funkcje skupiają się wokół monitorowania naszego organizmu.

 

Cechy wspólne Smart Watchy i Smart Bandów to:

 • możliwość sprawdzania przebytego dystansu i spalonych kalorii, śledzenie postępów treningowych,
 • posiadanie GPS, które umożliwia śledzenie przebytej trasy lub wyznaczenie planowanej trasy,
 • funkcja bluetooth i wibracje, które pozwalają uzyskać informacje o połączeniach i wiadomościach z telefonu oraz o powiadomieniach z portali społecznościowych
 • wodoodporność, która nie pozwala na szybkie zniszczenie się urządzenia. Często mamy je przy sobie na ręce w różnych warunkach atmosferycznych i w różnych miejscach, więc jest to bardzo przydatna cecha.

Podsumowanie

Smart Band to świetne urządzenie, które oferuje dużo ciekawych opcji. Będzie przydatne nie tylko dla sportowców, ale także dla osób, które lubią gadżety i nowinki technologiczne lub chcą kontrolować swój stan zdrowia. Dla sportowców Smart Band to doskonałe udogodnienie w codziennych treningach i sprawdzaniu ich efektów. Designerski wygląd opaski zwraca na siebie uwagę. Na pewno jest to urządzenie, w które warto zainwestować.

Dodaj komentarz