LiveWebinar – kompleksowe rozwiązanie do webinarów i wydarzeń online

Kilkanaście miesięcy temu świat przeszedł prawdziwą, cyfrową rewolucję, znacznie przyspieszoną – wszystkim nam znanymi – zawirowaniami.

Formy kontaktu w offline musiały zostać przeniesione do działań online, a narzędzia, które ułatwiały komunikację w Internecie, z dnia na dzień zdobywały wiekszą popularność. Jednym z rozwiązań, które pomogły tysiącom firm w czasie pandemii (ale i przed i po niej!) jest LiveWebinar. Co to za narzędzie, jakie funkcje prezentuje i dlaczego warto z niego skorzystać? O tym poniżej.

Czym jest LiveWebinar?

LiveWebinar.com jest jedną z najpopularniejszych platform do prowadzenia spotkań online, przeprowadzania webinarów i tworzenia wirtualnych i hybrydowych konferencji. Dzięki sporej rozmaitości funkcji, integracji i wewnętrznych narzędzi, użytkownicy platformy LiveWebinar mogą organizować kompleksowe spotkania i wykorzystywać zasoby do dalszych działań marketingowych lub biznesowych.

Dlaczego warto korzystać z LiveWebinar?

Co wyróżnia LiveWebinar spośród innych rozwiązań tego typu? Dlaczego to LiveWebinar, a nie inne, konkurencyjne narzędzia, warto dołożyć do swojej strategii? 

 

#1 zaawansowane funkcje

W trakcie poszukiwań najlepszego rozwiązania do spotkań online, zwracamy uwagę nie tylko na intuicyjność samego narzędzia, ale i na oferowane funkcje. W przypadku LiveWebinar, zdecydowanie nie ma co narzekać! Na użytkowników czekają funkcje takie, jak: 

Płatne webinary 

Monetyzacja webinarów jeszcze nigdy nie była prostsza! Dzięki funkcji Paid Webinars, organizatorzy webinarów, konferencji online, czy innego typu spotkania w Internecie, mogą automatycznie pobierać opłaty od uczestników. W ten sposób spotkania online mogą pełnić nie tylko rolę generatorów leadów, ale i stać się świetnym, dodatkowym źródłem dochodu.

Evergreen webinary

Evergreen webinary, nazywane też webinarami automatycznymi, to spotkania, które odbywasz raz, ale dzięki ich nagraniu, możesz odtwarzać je cały czas. Twoi odbiorcy jednak nie wiedzą, że to evergreen webinar, i mają poczucie, że biorą udział w spotkaniu na żywo. Formy evergreen świetnie sprawdzą się jako prezentacje sprzedażowe czy demo, a dzięki swojej wygodnej formie oszczędzają wiele czasu i zasobów. 

Breakout rooms

Planujesz swoje wydarzenie i chcesz zapewnić jak najlepszy networking dla jego użytkowników? Chcesz, aby na Twoim spotkaniu online istniała możliwość pracy w grupach czy dyskusji przy niewielkich, wirtualnych “stolikach”? Funkcja Breakout Rooms pozwala na podział użytkowników w niewielkie grupy. 

 

Tła wirtualne

Nie masz warunków do komfortowego prowadzenia spotkania online? Jesteś w kawiarni, na lotnisku, czy w drodze, a musisz przeprowadzić webinar lub konferencję? Tła wirtualne pozwolą Ci na doskonalenie doświadczenia użytkownika, pokazanie Twojego brandingu i wygodę działania.

 

#2 wiele integracji

Choć LiveWebinar świetnie działa jako narzędzie stand-alone, oferuje także wiele przydatnych integracji, dzięki którym jeszcze bardziej wykorzystasz to narzędzie w codziennych działaniach. LiveWebinar integruje się między innymi z:

  • narzędziami marketing automation – możesz połączyć platformę z rozwiązaniami takimi, jak HeySummit, Hubspot i Slack
  • narzędziami do email marketingu, które pozwolą na budowanie listy mailingowej z osób zapisanych na wydarzenie online. W gronie narzędzi znajdują się MailChimp, ActiveCampaign, Freshmail czy Moosend
  • odtwarzaczami wideo, takimi jak YouTube czy Vimeo

Co więcej, połączenie z Zapier i Integromat pozwala na dalsze integracje z kilkoma tysiącami aplikacji! 

#3 rozwiązania enterprise

LiveWebinar nie jest wyłącznie SaaSem – oferuje także możliwości enterprise dla większych i niestandardowych klientów. W modelu enterprise, możliwa jest personalizacja kilkuset elementów w panelu, dalsze integracje z API i dedykowane rozwiązania dla każdego biznesu. Platforma white-label, własna domena, raporty i analityka wedle preferencji, najwyższy poziom bezpieczeństwa i świetny support to tylko jedne z benefitów Enterprise od LiveWebinar.

Podsumowanie

LiveWebinar jest jednym z najlepszych, dostępnych na rynku, rozwiązań do prowadzenia wszelkiego rodzaju spotkań online. Dzięki mnogości funkcji i integracji, oraz wielu benefitom enterprise, każda firma może dostosować platformę do swoich potrzeb i zwiększać produktywność oraz sprzedaż. Platformę można przetestować bezpłatnie podczas okresu próbnego lub w darmowej wersji do 5 uczestników spotkania.

Dodaj komentarz