Administrator Baz Danych – Zarobki – Ile zarabia ?

Duże i prężnie rozwijające się firmy sprzedażowe, logistyczne czy związane z gromadzeniem danych zatrudniają wiele osób na stanowiskach wymagających dostępu do szeregu różnorodnych baz danych. Sytuacja ta sprawia, że powstała konieczność wydzielenia osoby zajmującej się tymi bazami. Kimś takim jest Administrator Baz Danych zarobki. Sprawdź, ile pieniędzy może oczekiwać osoba zatrudniona na tego typu stanowisku!

Administrator Baz Danych – co robi?

Osoba taka jest głównym zarządcą różnorodnych baz danych w firmie. Zależnie od wielkości i specjalizacji firmy zajmuje się wszelkiego typu pracami konserwacyjnymi czy udostępnianiem dostępu do baz danych firmy. Jego praca jest bardzo podobna do Administratora Sieci Firmowej i w wielu mniejszych firmach te stanowiska są połączone. Do obowiązków takiej osoby należy również dbanie o przepływ informacji, wydajności oraz dostępność baz danych. Stanowisko to jest również często związane z nietypowymi godzinami pracy i możliwymi zmianami nocnymi.

Jakiej wysokości wynagrodzenia może się spodziewać Administrator Baz Danych?

Średnie wynagrodzenie miesięczne tego typu administratora wynosi od około 5000 PLN do 9000 PLN. Mediana to natomiast około 7100 PLN. Sporo osób zarabia mniej lub więcej niż średnia krajowa, ale najczęściej jest to związane z zakresem obowiązków, wielkością i ilością baz danych, za które jest się odpowiedzialnym. Niemal 10% osób zatrudnionych jako tego typu administrator przyjmuję co miesięczną premię związaną z dobrze wykonywanymi obowiązkami. Na tym stanowisku pracują w głównej mierze mężczyźni, którzy stanowią prawie 90% wszystkich osób zatrudnianych na stanowisku Administratora Baz Danych.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Benefity związane ze stanowiskiem Administratora Baz Danych

Administrator Baz Danych to stanowisko z branży IT i jest związane wiele różnorodnych dodatków pracowniczych. Do najpopularniejszych należą:

  • Dofinasowanie zajęć i aktywności sportowej – około połowa badanych.
  • Prywatna opieka zdrowotna – około 50% badanych.
  • Dostęp do ubezpieczenia na życie – w okolicach 25% badanych.
  • Dofinasowanie do kultury (bilety do kina, teatru etc.) – ponad 20% badanych.

Co ma wpływ na wynagrodzenie?

Administrator Baz Danych zarobki zależną są w głównej mierze od dwóch rzeczy. Doświadczenia i stażu pracy oraz obszerności zakresu obowiązków pracownika. Nie bez znaczenia pozostają tu lokalizacja i wielkość firmy, wykształcenie pracownika oraz dodatkowe kompetencje, najczęściej związanie z branżą IT.

Dodaj komentarz