Front-End Developer – Zarobki – Ile zarabia ?

Od dłuższego czasu wiadomym jest, że zawody z obszaru IT są dobrze płatnymi profesjami, które pozwalają na osiąganie zarobków na poziomie ponad przeciętnym. W obszar IT wchodzą stanowiska związane z programowaniem aplikacji mobilnych, testowaniem oprogramowania, a także projektowaniem nowoczesnych stron internetowych. Właśnie tym ostatnim zajęciem zajmują się osoby na stanowisku Front-End Developer. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Na jakie średnie zarobki może liczyć? Czy na stanowisku Front-End Developer możemy liczyć na dodatkowe benefity?

Czym zajmuje się Front End Developer?

Front-End Developer zajmuje się wierzchnią stroną aplikacji mobilnych oraz stron internetowych. Programiści z reguły zajmują się wszelkimi wewnętrznymi kwestiami poprawności działania strony oraz aplikacji, oraz wyposażenia jej w odpowiednie funkcjonalności. Front-End Developer jest natomiast mostem pomiędzy tym, co zaprojektowali programiści i tym, co widzą użytkownicy. Osoba na stanowisku Front-End Developer jest odpowiedzialna za stworzenie warstwy graficznej aplikacji, dostosowania jej do obecnych trendów. Zadaniem Front End Developera jest stworzenie przyjaznej aplikacji, która jest prosta w obsłudze i umożliwia obsługę na wielu urządzeniach, od laptopów przez tablety aż po smartfony.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Front-End Developer zarobki

Zgodnie z danymi, osoba na stanowisku Front-End Developera może liczyć na zarobki wynoszące około 10 tysięcy złotych brutto. Jest to przeciętne wynagrodzenie, które jest znacznie wyższe od wynagrodzenia przeciętnego. Oczywiście dokładne wynagrodzenie jest również uzależnione od takich kwestii jak staż pracy developera w zawodzie, a także wielkość i lokalizacja danej firmy. Niemniej jednak jest to zawód, który zagwarantuje nam duże wynagrodzenie, znacznie przewyższające średnią krajową.

Dodatkowe benefity na stanowisku Front-End Developer

Na stanowisku Front-End Developera osoby mogą liczyć na dodatkowe benefity pozapłacowe takie jak prywatna opieka medyczna, dofinansowanie aktywności sportowych, a także kursy języków obcych, które znacznie podwyższają kwalifikacje pracownika w obszarze IT.

Dodaj komentarz