Social Media Manager – Zarobki – Ile zarabia ?

Pracujesz na stanowisku Social Media Manager, nie wiesz ile powinieneś zarabiać, a może zmieniasz pracę i chciałbyś wiedzieć o jakim wynagrodzeniu powinieneś rozmawiać w czasie trwania rekrutacji? W Polsce przeciętne wynagrodzenie, osoby która pracuje na stanowisku Social Media Manager, wynosi niewiele ponad 7000 zł. Jest ono aż o 2500 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w naszym kraju.

Stanowisko Social Media Manager – benefity

Nie od dziś wiadomo, że benefity w wielu branżach są bardzo atrakcyjne i nie rzadko przyczyniają się do decyzji z jakiej oferty pracy skorzystamy. Stanowisko Social Media Manager najczęściej oferuje około 30% ofert pracy zawierających dodatkowe benefity w postaci dofinansowania do zajęć sportowych i opieki zdrowotnej, a ponad 20% zapewnia również służbowy telefon, który może posłużyć także, jako telefon prywatny.

Czynniki mające wpływ na wynagrodzenie Social Media Managera

Lokalizacja firmy

Dwie firmy, które znajdują się w różnych miastach, zarówno pod względem wielkości, jak i również położenia, mogą proponować swoim pracownikom, zupełnie inną wysokość wynagrodzenia.

Staż pracy

Najczęściej pracownicy bez doświadczenia dostają jedynie niewielką cześć wynagrodzenia, na jakie mogą liczyć pracownicy z wieloletnim doświadczeniem.

Wielkość firmy

Bardzo często ogromne zagraniczne korporacje są w stanie zaoferować nawet kilkukrotnie wyższe wynagrodzenie, niż małe rodzinne firmy. Ponadto to właśnie w przypadku dużych firm możemy liczyć na większe benefity pozapłacowe.

Sprawdź oferty pracy i opinie:

Kim są Social Media Managerowie?

Na stanowisku Social Media Manager najczęściej pracują kobiety, ponieważ stanowią one aż 60% osób zatrudnionych.

Social Media Manager – premie

Niestety na tym stanowisku premie są niezwykle rzadko spotykane, ponieważ otrzymuje je tylko 7 osób na 100 zatrudnionych.

Rodzaj zatrudnienia na stanowisku Social Media Manager

Jest to jedno z niewielu stanowisk, na którym, jako forma zatrudnienia najczęściej oferowana jest umowa o pracę (ponad 70%).

Dodaj komentarz