Który czytnik Kindle wybrać? W podróż i pracy zdalnej

Tablety, laptopy czy też smartfony biją rekordy popularności. Są to urządzenia o szerokiej funkcjonalności, na których możemy również przeglądać elektroniczne wersje książek czy też dokumenty. Jeśli chcemy jednak te czynności wykonywać części, a jednocześnie chcemy się cieszyć przy tym sporym komfortem oraz nie męczyć wzroku to zainteresować się warto czytnikiem e-booków.

Jaki konkretny czytnik e-booków wybrać? Największą popularnością oraz jednocześnie najlepszymi opiniami cieszą się czytniki marki Kindle firmy Amazon. Podpowiemy za chwilę, który Kindle najlepiej wybrać?

Czym się cechują czytniki Kindle?

Za markę Kindle odpowiada bezpośrednio firma Amazon. Udało się jej bardzo szybko zdominować sektor urządzeń tego typu, na co się złożyło kilak dobrych czytników. Mimo dobrych cen w porównaniu do konkurencji, udało się także zadbać o świetne parametry techniczne. Czytniki Kindle to głównie:

  • długi czas pracy na baterii – czytniki te są w stanie na jednym ładowaniu pracować nawet kilka tygodni,
  • wysokiej jakości wyświetlacz – doskonałe ekrany, które są wykonane w technologii o nazwie E-Ink, która z jednej strony obchodzi się delikatnie z oczami, a z drugiej strony jest niezwykle energooszczędna.

Modele dostępne w sprzedaży jednak nie są identyczne. Różnią się dodatkowymi funkcjami, wyglądem, gabarytami, cenami oraz szczegółowością ekranów. Nie wiesz jaki czytnik Kindle kupić? Poniżej ich krótka charakterystyka, która pomoże nam w podjęciu decyzji, które dla siebie Kindle wybrać.

Kindle 10

Kindle 10 jest najtańszym czynnikiem e-booków. Jego najnowsza odsłona, to spory krok do przodu w stosunku do jego poprzednich modeli. W końcu oferuje podświetlany ekran, a więc coś, co było dotąd zarezerwowane jedynie dla droższych modeli.

Sam ekran ma 6 cali. Dzięki temu Kindle 10 jest niezwykle poręczny, a do tego lekki. Dzięki temu podczas nawet długiego czytania nie zmęczą nam się ręce. Zmieści się także bez problemu w małej torebce. Mamy dzięki temu ułatwione jego przenoszenie.

Wykorzystana została tutaj technologii E-Ink. Rozdzielczość to 800×600 pikseli. Tenże czynnik posiada 4GB pamięci wbudowanej, która pozwala pomieści nawet kilka tysięcy książek elektronicznych, komiksów czy też czasopism. Poza złączem microUSB zastosowane zostały tutaj moduły bezprzewodowej łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Zależnie od samej intensywności użytkowania, bateria wbudowana wystarczyć może nawet na miesiąc.

Kindle Paperwhite 3

Troszkę droższy jest już model Kindle Paperwhite 3. Jest to model o wielkości bardzo podobnej. Tutaj ekran mierzy 6 cali. Można się spodziewać jednak wyższej rozdzielczości – 1448×1072 pikseli. Dzięki temu zauważamy lepszą szczegółowość obrazu wyświetlonego. Czcionki są znacznie ostrzejsze oraz wyraźniejsze. Można tutaj także liczyć na podświetlenie.

Kindle Paperwhite został wyposażony w 512 MB oraz 4 GB wewnętrznej pamięci. Można oczekiwać obsługi wszystkich formatów najpopularniejszych plików oraz baterii 1320 mAh, która wytrzyma nawet sześć tygodni na jednym ładowaniu. Podzespoły bardziej zaawansowane przełożyły się jednak na wyższą wagę. Jest to 206 gram.

Kindle Paperwhite 4

Model ten to odświeżone oraz aktualnie wcielenie najnowsze Paperwhite. W tej nowej wersji zmniejszeniu uległy także rozmiary. Paperwhite 4 jest o wiele lżejszy oraz także smuklejszy, przez co korzystanie z niego jest o wiele wygodniejsze. Sporym atutem jest wodoodporność tego modelu. Możemy w związku z tym używać go na basenie, plaży oraz w wannie. Krótka kąpiel na pewno nie zrobi na nim żadnego wrażenia.

Ekran sam w sobie pozostał taki sam. Wciąż mieć 6 cali oraz ma rozdzielczość 1448 x 1072 pikseli, jedynie wokół rami są tym razem cieńsze. Jednak wciąż szerokie wystarczająco, aby nasz czytnik leżał dobrze w dłoni. Natomiast dużą zmianą jest płaski front urządzenia – ekran w jednej płaszczyźnie z ramką. Zmianie nie uległ natomiast niezmiernie długi czas pracy na baterii. Wystarczy w zupełności, gdy czytnik będzie ładować raz na trzy tygodnie.

Dodaj komentarz