Jaki program płatny / darmowy do obróbki zdjęć wybrać?

Programy do obróbki zdjęć kojarzyć się mogą z narzędziem, które służy nam do poprawiania kolorów, ekspozycji czy też eliminowania podstawowych wad optyki. Okazuje się, że dobry program do obróbki zdjęć nieco więcej powinien oferować. Można tutaj wymienić chociażby możliwość edycji poszczególnych elementów obrazu.

Ranking płatnych programów do obróbki zdjęć

Edytory takie pozwalają na nam pracę na poszczególnych warstwach obrazu, obsługę przezroczystości, mieszanie warstw, mają rozbudowane narzędzia selekcji fragmentów obrazu, oryginalne narzędzia inteligentne, pędzle oraz filtry do manipulacji zawartości. Także narzędzia podstawowe do edycji są znacznie bardziej rozbudowane, a niżeli w przypadku przeciętnego edytora.

Adobe Photoshop Elements 2020 – program graficzny dla początkujących

Jeśli chodzi o Wariant Adobe Photoshop, to jest on przeznaczony dla amatorów. Pomimo o wiele niższej ceny, a także dostępności jako bezterminowa licencja, w Adobe Photoshop Elements 2020 znajdziemy masę narzędzi, które stanowią siłę znanego nam oraz profesjonalnego Photoshopa.

Część z nich została uproszczona oraz w ten sposób przeprojektowana tak, aby było łatwiej z niej korzystać osobom, które są mniej zaawansowane. Został zachowany bardzo funkcjonalny interfejs, dołączony został także menedżer zdjęć.

Corel Photo-Paint 2019 – program do obróbki zdjęć na Windows 10

Nie jest to program, który można kupić oddzielnie. Jest dostępny jedynie jako część pakietu o nazwie CorelDRAW Graphics Suite 2019. Program ten jest przeznaczony do projektowania ilustracji, grafiki, edycji zdjęć oraz wszelkie rodzaju pracy kreatywnej, która jest związana z edycją zdjęć.

Corel Photo-Paint jest pewnego rodzaju odpowiednikiem Photoshopa. Jednak narzędzia ubrane zostały w interfejs Corela, a także nazwane inaczej oraz także nieco inaczej się je stosuje. Efekty, które osiągnąć możemy w CorelPaint naprawdę będą zadowalające.

Adobe Photoshop CC – najpopularniejszy program do zdjęć

Przez wielu profesjonalistów jest uznawany za jedyny słuszny program służący do obróbki zdjęć. I to całkiem niezależnie od tego czy na myśli mamy program do obróbki zdjęć na Maca czy też dla Windowsa. Program ten jest dostępny jako element całego pakietu Adobe dla fotografów, a także jako aplikacja pojedyncza w subskrypcyjnym systemie.

Photoshop jest narzędziem, w którym osiągnie najwięcej użytkownik kreatywny. Można zrobić w nim praktycznie wszystko, od wywoływania zdjęć cyfrowego, poprzez retusz zaawansowany, a skończywszy na fotomontażach czy też przy łączeniu obrazów w technologii 2D z elementami 3D. Wiele funkcji Photoshopa jest dostępne jako programy darmowe służące do obróbki zdjęć na telefon.

Program do obróbki zdjęć do trzystu złotych – Paint Shop Pro 2019

Jest to aplikacja pochodząca ze stajni Corela. Jest jednak dedykowana osobom mniej zaawansowanym, a szczególnie tym, którzy prowadzeni chcą być za rękę podczas obróbki zdjęć. Służy temu interfejs, który jest połączony z centrum wiedzy, który informuje dokładnie co zrobić należy, aby móc uzyskać odpowiedni efekt na zdjęciach.

Interfejs jest bardzo podobny do Photoshopa. Zestawy narzędzi podzielone zostały na trzy grupy, które odpowiadają celom – korekcie, zarządzaniu oraz retuszowi. Nie jest to jednak darmowy program do obróbki zdjęć. Jednak cena jest atrakcyjna, co stanowi sporą zaletę.

TOP 4 darmowych programów do obróbki zdjęć

GIMP

Jest to program bezpłatny służący do obróbki zdjęć, który gdy znajdzie się w rękach ambitnego użytkownika zastąpić może większość narzędzi Adobe Photoshop. Użytkownik mniej doświadczony potraktować go może jako program do obróbki zdjęć z filtrami do konkretnych operacji.

PIXLR

Program ten służy obróbce zdjęć online. Umożliwia pracę na warstwach bardzo podobnie jak w przypadku Adobe Photoshop. Ma również podobny interfejs użytkownika. Jest to doskonałe narzędzie, z którego skorzystać możemy w każdej chwili, gdy nie mamy desktopowej aplikacji. Poza narzędzi warstw mamy także wszelkie najpopularniejsze narzędzia, które nam pomogą usunąć wady, przygotować ciekawy fotomontaż czy też usuną niechciane elementy fotografii.

Adobe Photoshop EXPRESS i FIX

Marzy się wam świetny program do obróbki zdjęć na swój telefon? Najlepiej, aby to nie było jedno a dokładnie dwa narzędzia Adobe. Pierwsze to Express, który posłuży do korekty kolorystyki, rozmiaru zdjęć i ich ekspozycji. Drugi, czyli Fix to prawdziwy niezbędnik retuszera. Połączenie tychże dwóch narzędzi pozwoli nam na osiągnięcie rezultatów, które są porównywalne z desktopowymi aplikacjami. Możliwa jest także edycja zdjęć RAW. Im lepszy, tym smartfon jest wydajniejszy, a tym samym wyższy jest także komfort pracy na tych aplikacjach.

Snapseed

Jest to program, który powstał jako program służący obróbce zdjęć na iPhone. Obecnie jest to już legendarny program do obróbki zdjęć na system Androida. Jest to dosyć specyficzne narzędzie, które jest pozbawione typowego interfejsu dla Photoshopa. Chociaż możemy korzystać z nieliniowego narzędzia historii. Mamy tu do wyboru kilkanaście różnych działań, które momentalnie mogą zmieniać nasze zdjęcia w prawdziwe perełki.

Dodaj komentarz