Kurs Photoshop CC od podstaw – Udemy Opinie

Photoshop obecnie jest najbardziej wszechstronnym programem z jakim się kiedykolwiek spotkaliśmy. Obok edycji zdjęć, uda nam się także stworzyć interfejsy aplikacji, stron WWW, ilustracje, a do tego będziemy pracowali z materiałem 3D oraz wideo. Sam ogrom możliwości oraz zasobów może nas na początku przytłoczyć. Dlatego właśnie został przygotowany kurs. Został on skonstruowany w ten sposób, aby poznać potencjał wszystkich opcji tego programu.

Fundament pracy z rastrową grafiką

Wadą wielu tutoriali, które znajdziemy w sieci, jest nakierowanie bezpośrednio na osiągnięcie konkretnego oraz niestety tylko jednego efektu. W kursie tym opracowaliśmy odpowiedzi na pytania nie tylko – jak to jest zrobione, ale głównie dlaczego. Gdy poznajemy zagadnienia takie jak specyfika grafiki rastrowej, teoria kolorów czy też interpolacja pikseli, to zrozumiemy w pełni mechanizmy, które działają bezpośrednio pod maską narzędzi Photoshopa.

Formaty plików

Poznamy także podstawy pracy z bardzo przydatnymi aplikacjami, które są dostępne razem z Adobe Photoshop. Poznamy do tego specyfikę formatów plików oraz szybką nawigację z Adobe Bridge. Dowiemy się również jak pracować z korektą fotografii w Camera RAW. Wyjaśnimy obrazowo zalety jednych formatów nad innymi, zapisywanie plików na potrzeby sieci, kompresję jak i także przygotowanie ich do druku.

Korekta oraz edycja fotografii

Podczas kursu zaprezentujemy także dziesiątki przykładów praktycznych oraz zastosowań bezpośrednio związanych z korektą obrazu. Zaczynając od Camera RAW, w którym korektę zdjęcia wykonamy, przez funkcje kluczowe Photoshopa oraz korekcyjne warstwy, które pozwolą nam na dostosowanie nasycenia, jasności oraz kolorów. Dzięki temu nasza fotografia będzie naprawę świetnie wyglądała.

Projekt retuszu

Na sam koniec kursu, gdy już będziemy się poruszali w interfejsie oraz znali mechanizmy działania Photoshopa, wykonamy projekt praktyczny w ramach, którego poznamy szereg bardzo ciekawych technik retuszu właśnie w Photoshopie. Poprawimy sobie zdjęcie modelki. Usuniemy z niej wszelkie niedoskonałości, dodamy makijaż, a do tego poprawimy kolory. Poznamy przy tym ciekawe techniki oraz dziesiątki skrótów, które pozwalają na wyciągnięcie z danego zdjęcia jeszcze więcej.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest przeznaczony dla osób początkujących. Sprawdzi się świetnie u osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w programie Adobe Photoshop. Kurs ten jest także dla wszystkich osób, które chcą sobie uzupełnić podstawy, a do tego dobre praktyki.

Dlaczego warto skorzystać z Kurs Photoshop CC od podstaw – Udemy?

Gdy zastanawiamy się czy warto wykupić sobie kurs, to powinny do nas przemówić poniższe argumenty. Po pierwsze dzięki ukończeniu tego kursu łatwiej będzie nam znaleźć pracę. Wiele firm w bardzo różnych branżach wymaga przynajmniej podstaw programu Photoshop CC.

Po drugie dzięki temu kursowi będziemy mogli popracować nad swoimi zdjęciami z urlopu. Pewnie wielokrotnie nie byliśmy zadowoleni ze swojego zdjęcia na plaży. Po tym kursie nie będzie to żaden problem.

Ostatni argument to bardzo ważne poszerzenie swoich umiejętności. Samorozwój jest niezmiernie ważny. Na pewno od razu się lepiej poczujemy, że zrobiliśmy coś dla siebie.

Dodaj komentarz