Ruby

Ruby jest interpretowanym, obiektowym w pełni językiem programowania. Jest to język o niezwykle prostej składni. Bardzo często jest stosowany do pisania jednolinijkowców, przetwarzania tekstu, skryptów oraz prototypowania całkiem nowych aplikacji. Jego ogromną zaletą jest ilość samych frameworków webowych oraz także aplikacji w tym języku napisanych. Warto tutaj wspomnieć o Jekyllu oraz Ruby on Rails.

Czym jest Ruby?

Dzięki nim samo tworzenie internetowych stron jest w tym języku niezwykle szybkie oraz proste. Język ten jest wykorzystywany między innymi przez: Heroku, Shopify, Tumblr, Starbucks oraz Twitch.tv

Ruby jest tak naprawdę jednym z języków najprostszych. Posiada niezwykle intuicyjną składnię. Jej nauka przychodzi bardzo szybko. Radzą sobie z nią nawet początkujący adepci kody, całkiem podobnie do Pythona.

Czytanie kodu Ruby jest identyczne praktycznie z czytaniem po angielsku instrukcji. Nie znajdziemy w żadnym wypadku definicji typów, a sama składnia w porównaniu z takimi językami jak Java czy też C++ maksymalnie jest uproszczona. Ruby jest językiem wysokopoziomowych. Nie musimy zatem dbać o detale niskopoziomowe.

Dodaj komentarz