Python

Python jest to język programowania, rozwijany przez Python Software Foundation, który wyróżnia się łatwością w nauce oraz mnogimi możliwościami jego użycia. Jest to język dynamiczny, często używany jako język skryptowy. Python umożliwia programowanie obiektowe, strukturalne i funkcyjne.

Czym jest Python?

Główną idea, która została założona przy jego tworzeniu, było zapewnienie jego maksymalnej klarowności i czytelności. W związku z tym jego składnia jest zwięzła i przejrzysta. Cechą wyróżniającą ten język jest stosowanie wcięć do rozdzielania bloków kodu. Python posiada bardzo duży wachlarz zastosowań. Pozwala on zarówno na tworzenie stron internetowych, jak i aplikacji, a nawet gier. Skrypty napisane w tym języku znajdują również zastosowanie w nauce i finansach.

Python jest używany w wielu programach, aplikacjach oraz serwisach internetowych, z których wiele osób korzysta codziennie. Ma zastosowanie nawet w niektórych aplikacjach Google. Wzorowym przykładem jest portal YouTube, którego duża część została zaprojektowana przy pomocy tego języka programowania.

Dodaj komentarz