PHP

PHP to nic innego, jak skryptowy język oprogramowania. Wykorzystuje się w szczególności i największej mierze do tworzenia stron internetowych. Jego składnia jest zbliżona do takich języków oprogramowania, jak na przykład C, bądź C++. Służy on w największym stopniu do tworzenia rozbudowanych stron WWW w czasie rzeczywistym.

Czym jest PHP?

PHP działa po stronie serwera, dzięki czemu istnieje możliwość pracy na wielu platformach systemowych jednocześnie. Do używania PHP na swoim komputerze potrzebny jest serwis na przykład Apache, interpreter języka PHP, jak również baza danych na przykład MySQL. Język ten nie należy do skomplikowanych w porównaniu z innymi dostępnymi językami oprogramowania. Wszelkie skrypty napisane w języku PHP są tworzone w plikach tekstowych.

PHP został również wyposażony w pomocnicze sesje, które zostają wykorzystywane w większych witrynach. Co istotne, język PHP jest dostępny za darmo. Nie ma również żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o korzystanie z niego, jest dostępny dla wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz