Al

Al, a więc sztuczna inteligencja stała się pewnego rodzaju pojęciem wytrychem dla aplikacji, które wykonują złożone zadania, które wymagały kiedyś wkładu ludzkiego, takich jak gra w szachy czy też komunikacja online z klientami. Nazwa ta jest często stosowana w sposób wymienny z nazwami podrzędnych dyscyplin, do których z pewnością należą: uczenie głębokie czy też samouczenie się maszyn.

Czym jest Al?

Jednak istnieją między nimi spore różnice. Samouczenie maszyn skupia się jednak na budowaniu systemów, które się uczą lub poprawiają swoją wydajność na podstawie danych przetwarzanych. Uświadomić sobie warto, że chociaż wszelkie zagadnienia samouczenia się maszyn jednak należą do badań nad sztuczną inteligencją właśnie, to Al nie ogranicza się w żadnym wypadku do nich.

W celu wykorzystania pełnego wartości inteligencji sztucznej wiele firm inwestuje poważnie w zespoły, które zajmują się bezpośrednio analityką danych. Data science jest dziedziną badań interdyscyplinarną, która wykorzystuje metody naukowe oraz inne do wyodrębniania wartości ze wszelkich danych oraz łączy kwalifikacje z takich dziedzin jak statystyka oraz teoretyczna informatyka z biznesową wiedzą w celu bezpośredniej analizy danych, które są zebrane z wielu źródeł.

Dodaj komentarz